אילון מאסק – מעצב מחדש תעשיות

התמצית של עמית והגר – קח משהו שלדעתך יהיה בעל ערך למישהו אחר ותעבוד עליו כמו משוגע.

אילון מאסק, אייקון טכנולוגי, איש הברזל מהחיים האמיתיים, משנה החוקים, אנשים מתייחסים לאילון במובנים רבים, אבל דבר אחד בטוח, הוא עיצב מחדש לחלוטין את התעשיות שבהן הוא מעורב. הפרויקט האחרון של מאסק הוא חקר החלל המופרט באמצעות החברה שלו SpaceX. בסרטון הבא אנו מקבלים מבט מבפנים על SpaceX והמנכ”ל האקסצנטרי שלה. היום כשמסתכלים על SpaceX אנחנו רואים סוכנות חלל פרטית מצליחה, אבל לקח לאילון הרבה זמן שבו חווה ניסויים וכישלונות עד שהגיע להצלחה.

הכרחי להצלחה

SpaceX נוצרה עם מטרה אחת בראש, להפוך את חקר החלל לנגיש לכל אחד – מה שבהתחלה נראה כמו רעיון מטורף. כשמדברים על הצלחה, מאסק מתייחס לתכונה ההכרחית להשגת מטרה מטורפת כמו SpaceX.

  1. צריכה להיות סיבה לקום בבוקר, לעשות שינוי, ליצור הבדל. להפוך את העולם למקום טוב יותר.
  2. מוסר עבודה. כיזם אתה צריך להיות מוכן לעבוד כפול מהמתחרים שלך. אם אתה עובד 100 שעות בשבוע והם עובדים 50, אתה תשיג תוך 6 חודשים את מה שלקח להם לעשות בשנה.
  3. אימפולסיביות ומשאלות, הבנת ההבדל בין אמונה באידיאלים שלך לבין רדיפה אחר חלום לא מציאותי.
  4. קח משהו שלדעתך יהיה בעל ערך למישהו אחר, רעיון ששווה למכור ואז, כמו שאילון הגדיר זאת בפשטות, תעבוד על זה כמו משוגע.

החלל הוא מטרה קשה, הרבה דברים יכולים להשתבש בדרך, רקטות נוטות להיכשל, הכל חייב לעבוד בצורה מגובשת מהשיגור ועד ההגעה לחלל. בלי קשר לזה, SpaceX התעקשה על המטרה שלה וכמנכ”ל אילון מאסק גייס את הצוות שלו והמשיך לדחוף את החברה קדימה. עבודה קשה מהווה לחץ מסביב לשעון, דחיפה לעבר המטרה מסביב לשעון.

המְצאות

בילדותו חלם מאסק להמציא דברים, על יצירת המצאות קסומות, כמעט בלתי אפשריות, שנראות בהתחלה בלתי נתפסות. הוא קיווה שעם ההמצאות שלו הוא יוכל איכשהו לחולל שינוי, לעשות חיים קלים יותר לאנשים. הוא חיפש מטרה וסיבה ליצור שינוי.

הרעיון שלך והעסק שלך צריכים להיות הגיוניים עבורך. זה צריך להיות משהו שאתה רוצה, ואתה מאמין בו, אל תעשה את זה עבור אחרים או עבור טרנדים נוכחיים. קח סיכונים, תעשה מעשה, צא לדרך – אתה לא תצטער על זה.

ברוכים הבאים לפלטפורמה – חדש