אין גבולות להצלחה

אין גבול לכמה הצלחה ניתן ליצור. אתם יכולים לקבל כמה שאתם רוצים, ההישגים שלכם לא מגבילים את היכולת של מישהו אחר להצליח.

רוב האנשים רואים הצלחה כמשאב נדיר. יש אנשים שנוטים לחשוב שאם מישהו אחר יצליח, זה יעכב איכשהו גם את יכולתם להצליח. הצלחה היא לא הגרלה או משחק קלפים שמאפשר רק זוכה אחד. הצלחה היא משהו שנוצר, לא נרכש. בניגוד לנחושת, כסף, זהב או יהלומים – פריטים שכבר קיימים ושאותם חייבים למצוא כדי להביא לשוק – הצלחה היא משהו שאנשים מייצרים. מוצרים חדשניים, רעיונות מעולים וטכנולוגיות פורצות דרך הם כולם דברים שלעולם לא יהיו במחסור, כמו רעיונות מצוינים, טכנולוגיות שונות ופתרונות חדשים לבעיות ישנות. הצלחה אינה תלויה במשאבים, באספקה ​​או בחלל החיצון.

כדי להתגבר על מיתוס המחסור, אתם צריכים לשנות את החשיבה שלכם בכדי לראות שההשגים של אחרים למעשה יוצרים הזדמנות גם עבורכם. חשוב לזכור שהצלחה לכל אדם או קבוצה מספקת בסופו של דבר אימות לכך שהאפשרויות קיימות, רק צריך ללכת ולחפש אותן.

אתם חייבים להיפטר מהתפיסה שאפשר להגביל הצלחה בכל דרך שהיא

ישנן עדויות המצביעות על כך שאנשים שמסרבים לקחת אחריות לא מצליחים לנקוט בפעולה וכתוצאה מכך לא מצליחים “במשחק ההצלחה”. אלה שמצליחים מקבלים רמות גבוהות של אחריות ליצירה והשגת הצלחה בחייהם – וגם על אי השגתה. אנשים מצליחים שונאים את משחק ההאשמות ויודעים שעדיף לגרום בעצמם למשהו לקרות – טוב או רע – מאשר שזה יקרה להם.

מי שמשתמש באשמה כסיבה לכך שמשהו קרה או לא קרה לעולם לא יצבור הצלחה אמיתית בחיים.

אל תשחקו את הקורבן – כך לעולם לא תרגישו בטוחים. כשאתם מאשימים מישהו או משהו אחר, אתם אף פעם לא בונים שום דבר, אתם אף פעם לא עוברים מעבר לנסיבות שלכם. לעולם לא תגדלו או תשתנו.

אם אתם רוצים להשיג משהו בחיים אתם חייבים לקחת אחריות על כל דבר בחייכם, הטוב והרע. קחו שליטה על כל מה שקורה, אפילו על הדברים הנראים שאינם בשליטתכם. 

אם תבחרו לקחת אחריות ושליטה, אתם יכולים לשפר את מצבכם ולצעוד קדימה.

הצלחה היא לא רק “מסע”, היא הרבה מעבר לכך. הצלחה היא מצב נפשי והוויה, הצלחה היא לא משהו שקורה לכם; היא משהו שקורה בגללכם ובגלל הפעולות שאתם נוקטים.

ברוכים הבאים לפלטפורמה – חדש