איפה אפשר להשקיע “כסף קטן”?

השקעה נתפסת לרוב כתחום השמור “לעשירים בלבד” או לבעלי סכומי כסף נכבדים. אבל האמת היא שכל אחד יכול להתחיל להשקיע, אפילו עם סכום כסף קטן. 

איפה להשקיע כסף? בואו נבדוק כמה מכיווני ההשקעה הנגישים (גם) לאנשים עם הון מוגבל. אגב, זה הון שכנראה רק ילך ויגדל, אם בעליו ידבקו בתודעה ובמהלכים שמצמיחים כסף. 

השקעות קטנות עם כסף קטן – כל המקומות שבהם ניתן להשקיע

שוק ההון

השקעה במניות ובמכשירים הפיננסיים האחרים היא אחד האפיקים הפופולריים עבור אנשים המעוניינים להגדיל את עושרם. אמנם מדובר בשוק תנודתי ומלא באפשרויות שצריך להבין את מהותן לפני שנכנסים לשחק במגרש שלהן, אבל המגרש הזה כולל הכול מהכול. 

יש מוצרים יקרים לצד זולים, מורכבים לצד פשוטים. יש גם פלטפורמות מסחר שמסייעות למשקיע “הקטן” ומאפשרות לו רכישה מוגבלת/חלקית של המוצרים השונים. השוני של ההיצע מעניק למשקיעים הזדמנות לגוון את תיק ההשקעות שלהם ולייצר “אופק” של תשואות לאורך זמן.

הלוואות עמית לעמית (P2P)

אלה פלטפורמות המאפשרות ליחידים להלוות כסף ישירות לאחרים הזקוקים לכסף, תוך עקיפת מוסדות פיננסיים מסורתיים. משקיעים בפלטפורמות הללו הם למעשה המלווים, ובאמצעות מתן ההלוואה הם יכולים להרוויח ריבית (תשואה) על כספם. 

הסיכון והתשואות הקשורים בהלוואות עמית לעמית יכולים להשתנות מחברה לחברה ומעסקה לעסקה. לכן חשוב לחקור את השוק הזה ולגוון את ההשקעות בתחום (ובכלל…). 

נדל”ן

עוד עולם שלם של הזדמנויות, עולם רחב ומגוון המאפשר גם השקעות סולידיות – הן בהיקף ההשקעה והן ברמת הסיכון הכרוכה בה. 

רגע. נדל”ן – סולידי?! באיזה עולם בדיוק נדל”ן הוא סולידי?! הרי רכישת דירה היא עניין של מיליוני שקלים בארץ ולפחות מאות אלפי דולרים או יורו בחו”ל. 

נכון מאוד. ובדיוק בגלל זה כשמדברים על השקעות וגיוון ו”כסף קטן” בהקשר של נדל”ן, לא מדברים בהכרח על רכישה של דירה להשקעה (שהיא יכולה להיות מהלך מצוין כמובן, אבל לא כזה המתאים לכל אחד). הכוונה כאן היא הצטרפות לאיזושהי יוזמה/חברה שמגייסת כספי משקיעים לטובת מיזם נדל”ני גדול יותר מדירה יחידה. (גם) כאן טמונות האלטרנטיבות למשקיעים קטנים.

שוב, נחדד את המסר – על פי תפיסתנו, רכישת דירה להשקעה עדיפה על רכישת דירה למגורים, בארץ בעיקר. כשמדובר בחו”ל, לדעתנו עדיף להשקיע באפיקים שונים של נדל”ן למגורים מאשר בדירה אחת יחידה על שמנו. מוזמנים להרחיב על הסוגיה הזו במאמר הזה.

קריפטו

מטבעות הקריפטו (קריפטוגרפיים/דיגיטליים) למיניהם נכנסו לחיינו בשנים האחרונות, וידעו עליות גדולות וירידות גדולות. בעוד שהשקעה במטבעות האלה מגיעה עם מערך סיכונים ותנודתיות משלה, היא גם מאפשרת להתחיל עם סכום כסף קטן. 

חשוב מאוד להבין היטב את הסיכונים הכרוכים בהשקעה באפיק הזה – כמו בכל אפיק – לפני שנכנסים לתחום, אבל זה בהחלט כיוון מעניין, עם כל המורכבות שלו. 

גם במקרה הזה – מוזמנים להרחיב במדריך שלנו להשקעה במטבעות דיגיטליים

לסיכום

השקעה עם סכומי כסף קטנים או מוגבלים היא בהחלט מהלך אפשרי. בכל אופן ובכל אפיק שנבחר בו, הרעיון הוא קודם כל להתחיל – ויפה שעה אחת קודם – ולאחר מכן להמשיך. ולהתמיד. עקביות והתמדה, לצד סבלנות ותכנון אסטרטגי ארוך-טווח, אלה הם המפתחות להצלחה ולצמיחה, גם עם משאבים ראשוניים מוגבלים.

ברוכים הבאים לפלטפורמה – חדש