איפה תהיו בעוד עשר שנים?

הנה שאלה טובה שכדאי שתשאלו את עצמכם מדי פעם: לאן אתם הולכים? כנראה שלא משנה מה התשובה לכך, עשר שנים מהיום בוודאי תגיעו. השאלה היא לאיפה? אנחנו לא רוצים לצחוק על עצמנו, אנחנו לא רוצים לצחוק על הדרך בה אנו הולכים.

לפעמים אנחנו מקבלים את הרעיון שאנחנו עושים 10% וה-90%  הנוספים הם אלה שאנחנו צריכים בשביל שיעשו את ההבדל המשמעותי עבורנו, אבל כנראה שההפך הוא הנכון.

אנחנו עושים מספיק דברים כדי שיהיה לנו חלק מכובד עבורו השקענו בחיים הטובים. ואולי כל מה שאנחנו צריכים זה 5 או 10 אחוזים נוספים מהשינוי האינטלקטואלי, שינוי הפעילות, חידוד המשמעת, חידוד המחשבה. אולי כל מה שאנחנו צריכים זה את הרעיונות לעשות את השינויים הפשוטים האלה וההון העצמי יתחיל להצטבר בעוד שנה אחת, שלוש שנים, חמש שנים או עשר שנים.

אבל עכשיו זה הזמן לתקן את עשר השנים הבאות

ייתכן שתצטרכו להתמודד עם המציאות ועם האמת; שאלו את עצמכם שאלות קשות, אל תהססו. למשל – “האם אתם קוראים את הספרים שיובילו אתכם לאן שאתם רוצים להגיע בחמש השנים הקרובות?”

זו היא שאלה מצוינת. בכדי להגיע למקום שבו אתם רוצים להיות בחמש השנים הקרובות, או שאתם קוראים את הספרים הנכונים או שלא. או שאתם עוסקים בדיסציפלינות או שאתם לא. אבל זה מה שאנחנו לא רוצים לעסוק בו: התפכחות. לקוות בלי לפעול. לייחל בלי לעשות דבר.

המפתח הוא להסתכל ולומר, איפה אנחנו? מה אנחנו יכולים לעשות בכדי לעשות את השינויים? בכדי להבטיח שנוכל לעשות צעדים יומיומיים מסוימים יותר לעבר האוצר שאנו רוצים למצוא, האם הוא אוצר הנפשי, אוצר האישי, אוצר הרוחני, אוצר פיננסי? זה כבר החיים שלכם, לכל אחד יש את המטרות שלו. חשוב שיהיו לכם את המטרות האמיתיות עכשיו, אחרת לא תוכלו להגשים אותן גם עוד יותר מעשר שנים.

אנחנו לא רוצים להמשיך לעשות עוד שגיאות, אף אחד לא רוצה

זה הזמן להתאים את התוכנית היומית שלכם כדי שתיקח אותכם לאן שאתם רוצים להגיע.

המפתח הוא להתחיל כבר עכשיו לבצע את השינויים האלה כדי ללכת בדרך החדשה הזו. רק כמה פעולות יומיות עושות הרבה מאוד הבדל. ולפני שאתם בכלל תשימו לב, אתם תלכו בדרך חדשה לגמרי.

ברוכים הבאים לפלטפורמה – חדש