אל תסטו מהמסלול שהתוויתם לעצמכם

כאשר אנו יוצאים לראשונה להשיג משהו, שום דבר לא יכול, לכאורה, לעצור אותנו.

יש לנו חלום ואמונה עמוקה בעצמנו שנגשים את החלום הזה. ואז איפשהו לאורך הקו, ישנה נקודה אותה כולנו מכירים – החיים מפריעים לתכניות שלנו.

אנחנו מאבדים את המיקוד ומתחילים להרגיש תקועים. הרגעים האלו הם חלק נורמלי מההתקדמות, אין הליכה רציפה קדימה ללא מכשולים. החוכמה היא להישאר על המסלול גם כשזה מרגיש כמו הדבר האחרון שאנחנו רוצים לעשות.

מה הן האסטרטגיות שאנחנו יכולים ליישם כדי להישאר במסלול עם המטרות שלנו?

נסו לדבוק בשלבים הבאים, בכדי לעזור לכם להתמקד במטרות שלכם.

אחריות כבסיס

כאשר אנו יורדים מעט מהפסים, האם אנו מאשימים את הסביבה שלנו או האם אנו מבינים איך ההחלטות שקיבלנו בתחילת הדרך, חשובות יותר?

צאו למסלול על ידי הבנה תחילה, שאנו שולטים בחיינו. אנחנו יכולים לעצב אותם כך שנהיה כל מה שנרצה, וכאשר אנו מאבדים מיקוד ונותנים לאחרים להפריע לתוכניות שלנו, אנחנו סוטים מהמסלול שלנו, מהדרך שלנו. לכן – קחו אחריות אישית.זה תלוי רק בכם.

אל תרדו מהפסים

לכולנו יש את הקול הקטן הזה שאומר לנו לפרוש, שזה לא בשבילנו, אבל אנשים מצליחים יודעים להתעלם מהקול הזה ולהישאר במסלול. הסירו סוג זה של דיבור עצמי שלילי ובמקום זאת התמקדו בהלך הרוח הנכון.

צרו הרְגלים בריאים

ישנם הרגלים מעצימים רבים שיכולים לעזור לנו להישאר במסלול. אנשים מצליחים רבים משתמשים בהדמיית מטרות כדי ליצור חזון ספציפי ומפורט של חייהם שיכול באמת לעזור לו להתגשם. על ידי הדמיית המטרות שלנו, אנחנו יכולים לצקת את היום שלנו בהן, ולדחוף את עצמנו לעבוד ולהתקדם כל הזמן לקראתן. אם נתמקד ונעבוד קשה על המטרות שלנו, הן יהפכו לשגרה ופשוט תהיינה חלק מהיום שלנו.

השתמשו בכוח הקרבה

כשכולם מסביבך ממוקדים בלייצר הישגים, להישאר במסלול עם המטרות שלנו לא נראה כל כך קשה. הקיפו את עצמכם באנשים שאפתניים שירצו לגדול ולצמוח לידכם ואיתכם – במקום לעכב אותנו ולשכנע אותנו אחרת. אם אנחנו בסביבת אנשים שמעלים אותנו, זה יניע אותנו לעשות יותר.

תגידו לא

אל תעבדו למען מטרות של אנשים אחרים. למדו כיצד לומר לא. אם נעבוד כל הזמן עבור המטרות של כולם ולא ניקח את הזמן גם לעצמנו, לעולם לא נגיע לשום מקום. למדו כיצד לומר לא לאנשים, ולא להרגיש אשמה על כך. אנחנו במקום הראשון ועלינו להתמקד תחילה בעצמנו לפני שנתמקד בחלומות של אחרים.

תפעלו למען עצמכם בכל יום

בסופו של דבר, התגמול בא בפעולה, לא בדיון. הזמן לנקוט בפעולה נחושה – הוא עכשיו. הקפידו לעשות משהו כל יום שיעזור לכם להישאר במסלול. ישנן אפליקציות לניהול זמן שיכולות לעזור לכם להתמקד, לנהל זמן ולשלוט ברגשות כדי שנוכל להספיק יותר.

הקיפו את עצמכם בחיוביות מקיר לקיר

בדיוק כמו שאנחנו צריכים להיות זהירים לגבי האנשים שמקיפים את אותנו, אנחנו צריכים גם להזין את המוח בדלק הנכון. שמרו על התשוקה וההתלהבות שלכם על ידי קריאה והאזנה לתוכן שנותן לכם השראה להישאר במסלול.

ברוכים הבאים לפלטפורמה – חדש