אל תשאירו את הרעיונות שלכם אצלכם

משמעת מחייבת אתכם לפתח את היכולת לפעול. אנחנו לא צריכים למהר מדי, אבל אנחנו גם לא רוצים לאבד הרבה זמן. ברגע שרעיון מכה בנו – כשהוא לוהט והרגש חזק – אז זה הזמן לפעול! לפני שהתחושה חולפת והרעיון מתעמעם. אם לא נפעל ברגע הנכון, מתוך התשוקה, הרעיון יקטן ועם הזמן נשכח אותו לגמרי.

לכו עם הרעיונות שלכם

כשאנחנו מרגישים מוטיבציה לגבי הרעיונות שלנו, זה הזמן לבנות משמעת, זה יהיה קל יותר מתוך המוטיבציה. אנחנו יכולים אז ליצור הרגלים שישמרו עלינו כשהמוטיבציה תיגמר. תעשה מעשה, אחרת החוכמה מתבזבזת. ההתלהבות תפחת, אלא אם ניישם אותה בפעילות ממושמעת. משמעת מאפשרת לכם ללכוד את הרגש והחוכמה, ולתרגם אותם לפעולה.

משמעת נותנת לאדם הערכה עצמית, תחושת מטרה. ברגע שאנו חשים חוסר משמעת בתוכנו, זה מתחיל לשחוק אותנו לאט לאט.

קל מאוד להתפתות להוריד מעט את הרגל מהגז, לאפשר לעצמנו לעשות רק קצת פחות מהכי טוב שלנו. אך אם נעשה זאת, אנחנו נתחיל בדרך של ירידה בהערכה העצמית.

יש בעיה אפילו עם קצת הזנחה. הזנחה מתחילה כזיהום. אם לא מטפלים בזה, זה הופך למחלה – והזנחה אחת תוביל לאחרת. ברגע שזה קרה, איך נוכל להחזיר את הכבוד העצמי שלנו?

התחילו עם משהו קטן וקל, התקדמו לאט – תהיו ממושמעים לעצמכם. תתחייבו.

איך נוקטים בפעולה וכיצד מקבלים משמעת?

בניית השאיפה שלנו היא בניית כישורי היוזמה שלנו: ליצור באופן עקבי הזדמנות חדשה, לנצל באופן עקבי את ההזדמנות שיצרנו, להיות מודעים, להתמודד עם החיים בעיניים ובאוזניים פתוחות לאפשרויות שעשויות להיות ממש מעבר לפינה . אנשים בעלי יוזמה עצמית תמיד רואים את העתיד בהווה. אנשים בעלי יוזמה עצמית תמיד ימצאו דרך לנצל סיטואציה, לא להעמיס עליה.

בכל פעם שאנחנו בוחרים לעשות פחות ממה שאנחנו יכולים, זה משפיע על הביטחון העצמי שלנו, על הערך העצמי שלנו. אם אנחנו ממשיכים לעשות קצת פחות בכל יום, אנחנו גם הופכים לקצת פחות אנחנו. אם לא נרגיש טוב עם עצמנו, לא נרגיש טוב עם חיינו. ואם לא נרגיש טוב עם חיינו, לא נהיה מעוניינים מאוד בחיפוש אחר הזדמנויות.

על ידי הפיכתינו לממושמעים יותר יותר, אנו יכולים להפוך את תהליך ההזנחה. על ידי שינוי מסלול נוכל לשנות מעט בכל יום ובקרוב, נפתח הרגל חדש של עשייה במקום הזנחה.

הצלחה נובעת מעשייה. זה תהליך העשייה שמביא ערך. הפעילות ההופכת את החלומות שלנו למציאות היא ההופכת רעיונות למציאות. יזמות עצמית מצויה בפעילות. כי ללא פעילות, נפספס את ההזדמנות.

ובכן, השתפרות לא תקרה רק על ידי חשיבה. השתפרות תורגש רק עם משמעת עבודה טובה יותר. משמעת היא הדרישה להתקדמות. והצהרות ללא משמעת הן – במציאות כולה – אשליות.

לעולם אסור לנו להחליף פעולה במחשבה

הרגשה טובה יותר היא לא תחליף לשיפור.

כל מה שנבחר לעשות חייב להיות באמת. אם האמת היא שאנחנו שבורים, פשוט תגידו, “אני שבור.” על ידי כך שתגיד את זה בקול, סביר להניח שתרגיש רע עם עצמך, מספיק כדי להתחיל את תהליך החשיבה – כיצד לשנות את זה.

איך לבנות ולתכנן את השאיפות שלנו?

כתבו את הבעיות.

זכרו, יצירתיות היא הדרישה הראשונה ליזמות עצמית. כאשר אנו כותבים את הנושאים שלנו, אנו מסירים מכך את הרגש, אנו יכולים להסתכל באופן אובייקטיבי על מה לא בסדר.

כתבו את הבעיות בצורה הזאת:

  • מה אנחנו יכולים לעשות?
  • מה יכולנו לקרוא?
  • את מי יכולנו לשאול?

פתחו את היכולת לסיעור מוחות

אנחנו שומעים את המונח הזה כל הזמן. אבל מה זה בעצם סיעור מוחות?

סיעור מוחות הוא מצב שבו אתם חופשיים מכל עכבות והתנגדויות ושליליות – פשוט להכניס רעיון למוח ולתת לו להמריא, לא לתכנן קו מחשבה, אלא לחשוב בחופשיות.

כדי לעשות סיעור מוחות יעיל עלינו לשחרר את האגו שלנו, לתת למחשבות לזרום בחופשיות ולתת אמון בכל הרעיונות.

כדי לעשות סיעור מוחות יעיל, כולם חייבים להרגיש בנוח אחד עם השני בכדי להיות בסדר עם כל מה שצף ועולה לשולחן.

התחייבו ללמוד

חפשו כל הזמן מידע חדש, על ידי למידה והרחבת אופקים מתמדת, נוכל להשיג תוצאות טובות יותר ולהמציא תוכניות טובות יותר, נשאף גבוה יותר, ונדע איך להגשים את עצמנו.

ברוכים הבאים לפלטפורמה – חדש