ביל גייטס – כמה מהרעיונות שאסף בדרך להצלחה עולמית

התמצית של עמית והגר – אל תפסיקו ללמוד לרגע ואל תחשבו שאתם יכולים לנהל את כל העסק הצומח שלכם, תאצילו סמכויות.

מיקרוסופט היא אחת החברות המצליחות והמשפיעות בעולם. המנכ”ל, ביל גייטס הקים את החברה כאדם צעיר, הוא לקח את האובססיה לקידוד מחשבים שהייתה לו בילדותו, ויצר את מיקרוסופט שאנו מכירים היום. 

אילו דברים לקחו את הקודן הצעיר לגבהים כאלה, אילו לקחים הוא למד בדרך? בסרטון זה אנו לומדים מכמה רעיונות שגייטס אסף בדרך להצלחה עולמית.

  1. המשיכו ללמוד דברים חדשים – ביל גייטס ידוע בתור אחד שנשר מהקולג’, ובכל זאת הוא טוען שלמרות שהוא נשר, הוא לא החמיץ שום ידע. הוא כל הזמן לומד דברים חדשים ולוקח קורסים על מנת להמשיך ללמוד.
  2. אל תיקח דברים אישית – גייטס נתפס כחנון אבל זה מעולם לא הפריע לו. להיות עסק מצליח במיוחד בא עם הביקורות. היכולת לא לתת לזה להגיע אליכם היא כלי רב ערך.
  3. אנרגיה – תתרגש, תתגבר על תחושת הסיכון. תמיד יש משהו שיכול להשתבש וחשוב שיהיה לך את האנרגיה והכוח להתגבר על מכשולים ולנהל את העסק. תתרגש מהאתגרים הנלווים לפתיחת עסק.
  4. הייה פותר בעיות – מצא את הבעיות בתחומים שמעניינים אותך ונסה למצוא דרכים לפתור אותן.
  5. מצא את האובססיה שלך – גייטס כילד היה אובססיבי למחשבים, הוא הבין שזה מה שמעניין אותו והוא רדף אחרי זה. המטרה היא לעשות את מה שאתה אוהב, להתמקד בזה באובססיביות, ההצלחה תבוא בעקבות כך.
  6. למד להאציל סמכויות – להבין שכמנהיג העסק אי אפשר להיות ב-100% שליטה על הכל כל הזמן. היכולת להאציל ולהעביר אחריות לעובדים היא חיונית, אדם אחד לא יכול לפקח פיזית ולעשות הכל במיוחד כשהחברה גדלה.
ברוכים הבאים לפלטפורמה – חדש