בנו לכם תוכנית לחיים

איך חיים מאוזן יותר?

האם לא היית מעדיף חיים של פרודוקטיביות במקום חיים של אינסוף משימות עם מעט הישגים? אני מניח שכן. כאשר אתה מגדיר בקפידה את היעדים שלך ומציב אותם בראש מעיינך, אתה יכול לעבוד בצורה חכמה יותר במקום לעבוד זמן רב יותר, ללא התקדמות משמעותית. אחרי שתעשה זאת, אתה כבר תבין לבד שחיים ששווה לחיות אותם, באים ממקום של איזון.

על מנת לשמור על האיזון הזה, הנה טכניקה מיוחדת שבה אתה יכול להשתמש בחייך כדי לעזור לך לשמור על המסלול הנכון: חשיבה חזותית בשרשרת.

מתכננים

אנשים שאפתניים יודעים שכל צעד לעבר המטרות שלהם אינו צעד בודד. כל תחום אינו התחום היחיד. כל פרויקט אינו הפרויקט היחיד. הם רואים בכל דבר שהם עושים – ובכל תחום שהם דבקים בו – חוליה בשרשרת האירועים והפעולות שיובילו אותם ליעדם הסופי. כל פעולה בכל תחום, היא חוליה בשרשרת. כל פעולה וכל דיסציפלינה שתושג מחר היא חוליה. וכל פעולה וכל דיסציפלינה שתושג בעתיד הרחוק יותר היא חוליה נוספת בשרשרת.

הכיוון, הפעילויות והדיסציפלינות שלך מהווים כולם חוליות חיוניות בשרשרת ההצלחה שלך. כשאתה יכול לראות שדבר אחד משפיע על כל השאר, כשאתה מבין שכל דיסציפלינה משפיעה על כל דיסציפלינה, כשאתה מסתכל על העתיד שלך כשרשרת שזקוקה לחוליות חזקות לאורך כל הדרך… רק אז אתה תבנה מאגר של כוח ואומץ, שישרת אותך בתקופות של שפל.

כאשר אתה יכול לראות בבירור שכל חוליה בשרשרת תוביל אותך בסופו של דבר לדברים שאתה רוצה הכי הרבה מהחיים, ולאדם שאתה רוצה להיות, אז אתה לא תגדל להיות מיואש, מפחד או חסר סבלנות. כאשר אתה יכול לראות לאן אתה הולך, או איך אתה עובר מאירוע לאירוע בחייך- זה נקרא – חשיבה חזותית בשרשרת, אפילו בימים הקשים ביותר, אתה תמשיך להתקדם לעבר המטרות שלך כי אתה מבין את הכיוון הכללי שלך, אתה יודע מה היעד הסופי.

בניית שרשרת המחשבה החזותית שלך מתחילה כאשר יש לך תוכניות מוגדרות היטב לקריירה שלך, לפעילויות המשפחתיות שלך, להשקעות שלך ולבריאות שלך. התוכניות והמטרות שלך הן השרשרת החזותית שלך. אתה יודע לאן אתה הולך לפני שאתה מגיע לשם.

זה אירוני איך כולנו מבינים את החשיבות של מיפוי אסטרטגיה למשחקי ספורט כמו כדורגל או כדורסל, אין צוות מקצועי אחד בעולם, בכל קבוצה, בכל מדינה שלא תהיה, שמתחיל משחק בלי תוכנית משחק מסודרת. אבל כמה מאיתנו מפנים זמן בכדי למפות אסטרטגיה כזו לחיינו?

זה כל כך חשוב להכין תוכנית

הנה הכלל הראשון לתוכנית המשחק שלך: אל תתחיל את הפעילויות של היום שלך, עד שאתה יודע בדיוק מה אתה מתכנן להשיג. אל תתחיל את היום שלך עד שתתכנן אותו. עשה זאת כל יום. תהיה עקבי. נכון שכל הכתיבה הזו לוקחת זמן, מאמץ ומשמעת עצמית. אך זכור, עם זאת, שהשגת היעדים שלך היא תוצאה פורה של משמעת ומאמץ, לא רק תקווה.

לאחר שתשלוט באומנות תכנון היום שלך, אתה מוכן לשלב הבא.

אל תתחיל בפעילויות השבוע שלך עד שאתה יודע בדיוק מה אתה מתכנן להשיג. 

אל תתחיל את השבוע שלך עד שתתכנן אותו.

רק תארו לעצמכם איך היו נראים החיים אם הייתם לוקחים פסק זמן בכל יום ראשון כדי לתכנן את השבוע שלכם. ביום שישי, לא היית אומר, “וואו, השבוע הזה עבר כל כך מהר. לאן הזמן הלך לי? מה עשיתי איתו?” לא, אם תתכנן את השבוע שלך לפני שתתחיל אותו, תדע בדיוק מה אתה רוצה לעשות, מה אתה רוצה להשיג ועל מה אתה צריך לעבוד. אם תלמדו לתכנן את הימים שלכם כחלק מתכנית המשחק הכוללת שלכם לשבוע, החלקים יתאימו הרבה יותר טוב. הימים שלך יהיו טובים יותר. אתה תהיה יעיל יותר. אתה תעבוד חכם יותר, לא קשה יותר.

ואחרי שלמדת לתכנן את השבוע שלך, נחש מה? הגיע הזמן לתכנן את החודש שלך!

אל תתחיל את החודש שלך עד שתבנה את תוכנית המשחק החודשית שלך.

על ידי פיתוח ומעקב אחר תוכנית המשחק שלך, הימים, השבועות והחודשים שלך הופכים כולם לחלק מתוכנית גדולה יותר, עיצוב גדול יותר שוקד עליו, ראייה ארוכת טווח של חייך, שרשרת ויזואלית. אתה תתחיל לקבל פרספקטיבה גדולה יותר של הכל!

כי אתה מתכנן. יש לך תוכנית ויעדים להשיג.

אם ראיית העתיד החזותית שלך היא חדשה עבורך, אם מעולם לא פיתחת תוכנית משחק לפני כן – מעולה! זה הזמן להתחיל. בוא נעבור על כמה דגשים.

יש שני דברים חשובים שכדאי להבין לפני שבונים תוכנית משחק

תוכנית משחק היא כמו גיליון אלקטרוני. במקום לרשום מספרים, רשום פעילויות.

בדומה לרשימת מטלות.

ניתן להשתמש בטכניקה של פיתוח תכנית משחק ליום בודד, לפרויקט בודד או למגוון פרויקטים המתרחשים בו זמנית.

הנה הדרך לעשות את זה. תוכנית משחק תעבוד בצורה הטובה שהיא כתובה על נייר (או בתוכנת אקסל). קח דף וצור עמודות אנכיות התואמות למספר הימים שהתוכנית הזו אמורה לכסות. לאחר מכן, בצד שמאל של הדף, כתוב את הכותרת “פעילויות”. תחת כותרת זו, רשום את כל הפעילויות שיש לבצע במסגרת הזמן שלך.

לדוגמה, יש לך שבוע אחד לסיים תכנית כלכלית חדשה לעסק. זו כמות עצומה של עבודה להשלים, אבל זה חייב להיעשות. אז תפרק את זה חלק אחר חלק. הדרך הטובה ביותר להתחיל היא על ידי רישום כל הרכיבים הבודדים בצד שמאל של הדף. חלק מהדברים הללו יצטרכו להסתיים לפני שניתן יהיה להתחיל אחרים. עליך להשיג את תוצאות המחקרים שלך לפני שתוכל לקבוע את שוק היעד שלך. עליך להכיר את שוק היעד שלך לפני שתוכל לפתח את האסטרטגיה הכלכלית שלך. אתה צריך לקבל את האסטרטגיה הכלכלית שלך לפני שתוכל ליצור תקציב, וכן הלאה.

הדרך והתוצאות

כאשר אתה מפרק את הפרויקט חלק אחר חלק, אתה יכול להיות יעיל יותר בהרכבת החלקים המתאימים של הפאזל – ובביצוע העבודה שלך.

התוצאה הסופית של פיתוח תוכנית המשחק שלך היא הצגה ויזואלית ברורה של המשימות שלפניך. שיטה זו משמשת לעתים קרובות למדי בעסקים כדי לתאם ולפתח פרויקטים בכל אורך. זו הדרך היחידה לראות את הפרויקט כולו על הנייר ולנהל את ההתקדמות שלו בצורה חכמה ויעילה.

לעיתים ליצור תוכנית משחק יכול להיות מתסכל מאוד. זה מתסכל כי קשה לתעדף לחלוטין את החיים שלך ואת כל הפרויקטים שלך. אתה עשוי לעבור על מספר רעיונות לתכנית, לפני שאתה מייצר את הפורמט המושלם. אבל ברגע שאתה בונה את התכנית הראשונה שלך, אתה כבר תראה את הערך הרב בעצמך. אתה תרגיש את זה.

שמור את תוכנית המשחק שלך בטווח הקרוב לעין. תלה אותה במשרד שלך שם תוכל להסתכל עליה בקלות. קח עותק שלה הביתה והדבק אותה על המראה בחדר האמבטיה. שמור עותק ביומן שלך לעיון מהיר. תוכנית המשחק שלך תשמש כתזכורת מתמדת לכל מה שאתה צריך לעשות כדי להגיע לאן שאתה רוצה להגיע.

אם אתה עושה את כל מה שאתה אמור לעשות בצורה הנכונה, תוכניות המשחק האלה מתגמלות מאוד. יום אחר יום, שבוע אחר שבוע, חודש אחר חודש, תראה את קסם החלומות והתוכניות שלך הופכים למציאות. תהיה לך הרגשה מדהימה של אחריות על חייך, על סביבתך ועל עתידך. 

אל תמעיט בכח החלומות שלך, תכנן את החלום ואז צפה בחלום שלך הופך למציאות. הנה מה שבאמת חזק ביצירת תוכניות משחק: אתה יכול לראות את העתיד שלך ממש לנגד עיניך, ואז באותם ימים שבהם האנרגיה שלך נמוכה, ההתלהבות שלך קצת נעלמת, השאיפה שלך לא דוחפת אותך קדימה והגישה שלך לא בצד החיובי – השתמש בתוכנית המשחק שלך כדי לראות כמה רחוק הגעת. קח את הזמן כדי לדמיין בדיוק לאן פניך מועדות. באותם ימים, המשמעת והשרשרת החזותית של העתיד הם שידחפו אותך קדימה. אנשים ומכשולים מסוימים עשויים לנסות להחזיר אותך לאחור, אבל השרשרת החזותית שלך תניע אותך קדימה, לעבר המטרות שלך.

ברוכים הבאים לפלטפורמה – חדש