בתוך ראשם של יזמים

מה היא חשיבה יזמית?

יזמות היא כולה הפיכת מכשולים להזדמנויות. יזמים רואים בטעויות ובכישלונות הזדמנויות לשפר את מערך הכישורים שלהם על מנת להשתפר בפעם הבאה. לדעתם, המטרה מקדשת את האמצעים, וכתוצאה מכך הם משקיעים את כל המאמצים שלהם בעסקים שלהם – ללא חשש מביקורת או כישלון.

המוח היזמי מתמקד בהתקדמות

זו היא תפיסה שגויה נפוצה בקרב יזמים, שחושבים שעצם המחשבה על רעיון – פירושה שהם כבר עושים משהו בונה לגביו. אבל זה לא מקדם אותם לעבר המטרה שלנו.
יזמים נותנים עדיפות להתקדמות. הצוות שואף להתקדם – לא משנה כמה צעד קטן – בכל יום ויום. הם יודעים שמישהו אחר יפעל לפי הרעיונות שלהם בסופו של דבר אם הם לא יפעלו עכשיו.

המוח היזמי הוא בעל משאבים

הם מבינים שהיום המושלם שבו התזמון נכון, הכלכלה אידיאלית והשוק מוכן לרעיון שלהם, כנראה לעולם לא יגיע. וכך במקום להתמקד בסימון כל התיבות, הם נוקטים בפעולה.
יזמים מצליחים לא מתעסקים בפרטים. הם מתאימים את עצמם ומסתגלים לתמונה הגדולה. הם יאתחלו את החברה שלהם, וימצאו דרכים להשיג את הכספים שהם צריכים. לבעלי חשיבה יזמית, אין דבר כזה מבוי סתום; יש רק הזדמנויות חדשות ואחרות לצמיחה.

המוח היזמי אינו חי בפחד

כישלון הוא בסך הכל חלק בלתי נמנע מעקומת הלמידה. המשתנה הוא, מה נעשה עם המציאות הזו?
יזמים אינם חיים את חייהם בפחד. למרות שאולי יש להם דאגות וחרדות לגבי מה שהם עושים, הם לא נותנים לזה להשפיע על הפעולות וההתנהגויות שלהם. הם לא מתרצים כי הם יודעים שאם הם לא מנסים, הם כבר נכשלו.
המחשבה שלא לתת את כל מה שיש להם כדי להביא את הרעיון שלהם לפועל תהיה הכישלון האולטימטיבי, וזה מניע אותם לפעולה, לא משנה מה.

המוח היזמי מתמיד

לבנות עסק זה לא לחלשים. תקופות של ספק וכאוס הם לא נדירות, הצלחות מינימליות שהושגו בדרכים קשות ומפותלות, אינספור לקחים שנלמדו בדרך הקשה, כמויות מוחצות של לחץ ותקופות ממושכות של מאבק וחוסר יציבות כלכלית. אלה הן רק חלק מהתקופות שאיתן בעלי עסקים צריכים להתמודד על בסיס יומיומי.
ליזמים יש את מה שצריך כדי לעמוד בסערה של הקמת סטארט-אפ. הרצון שלהם להצליח גובר על הפחד מכישלון, ומזין את הדחף והמסירות שלהם.

המוח היזמי מחדש כל הזמן

אלה שיש להם חשיבה יזמית תמיד חושבים על מה הלאה. הם יודעים שהשוק משתנה כל הזמן והם מוכנים להשתנות איתו. יזמים מוכנים לקחת סיכונים על צורות חדשות של טכנולוגיה, לשנות דמוגרפיה של כוח העבודה ולהמשיך לחנך את עצמם כדי שיוכלו לשמור על עסקיהם בחזית.
אלה שלא מצליחים להקים עסק חוששים לרוב משינויים או תקועים בדרכים שלהם. במקום להסתכל לעתיד, הם נתקעים בהווה וחסרה להם הגמישות החשובה כל כך במצבים הדורשים זאת.

גם אנחנו יכולים לפתח את הלך הרוח היזמי

אם אחד מהדברים לעיל נשמע לכם מוכר, סביר להניח שיש לכם את הלך הרוח היזמי הנדרש כדי להצליח. ואם לא, אל תאבדו תקווה. יזמים לא תמיד נולדים ככה. חלקם מפתחים מוח יזמי לאחר שחוו כישלונות או התחייבות ללמוד על עצמם ועל השינויים שהם צריכים לעשות כדי לפתוח בחיים יוצאי דופן. קבלו את ההחלטה להפסיק להתמקד בפרטים הקטנים ולהתחיל לבנות את העסק שלכם. זה הכרחי שתקדישו את עצמכם להתגבר על האתגרים ותמצאו כל דרך ללמוד מהכישלונות שלכם. יזמות היא לא לחלשים והיא לא למי שיש לו רק “רעיון טוב”. יזמות מיועדת לאלה שאין להם ברירה אלא לבנות את העסק שלהם, בגלל התשוקה שלהם, הדחף שלהם ואמונתם שחיים ללא ניסיון הם חיים שלא נוצלו כלל.

ברוכים הבאים לפלטפורמה – חדש