האם בית הספר באמת שווה את זה?

זה הזמן הזה בשנה – חזרה לבית הספר, ללימודים. ההתרגשות בשיאה, החשש מהלא נודע והרצון להצליח לקראת שנת הלימודים החדשה, בין אם אתה הולך לתיכון או לאוניברסיטה, או אולי אתה הורה וילדיך חוזרים לבית הספר או אפילו הולכים אליו בפעם הראשונה בחייהם, שאל את עצמך – האם בית הספר באמת שווה את זה?

מה לומדים בבית הספר?

בית הספר הוא מקום נהדר והכל, אבל הוא לא מלמד את היסודות של עצמאות כלכלית, איך לבנות מערכות יחסים חזקות, איך להגדיל את ההכנסה שלך או לבנות עסק. מה הטעם להוציא סכומי עתק על מוסד שלא יעניק לך את הידע הבסיסי הזה, שאותו אתה צריך על מנת להצליח?

הורים רבים תקועים על הרעיון הזה שילדם חייב ללכת לבית הספר, לקבל תואר, להשיג עבודה טובה, להתחתן… אתה יודע את ההמשך. אבל, השנה היא 2021, וכבר הוכח שלא רק שאתה לא צריך ללכת לבית הספר כדי להצליח, אתה יכול ללמוד את כל מה שאתה צריך לדעת באינטרנט.

אתה יכול להקים עסק מקוון ומצליח, למכור מוצרים או שירותים שונים. אתה יכול ללמד את עצמך כישורים חדשים שאנשים ישלמו לך הרבה כסף עבורם. אתה יכול להחליף הכנסה חלקית במשרה מלאה ולשלש את הסכום שאתה מרוויח על ידי מכירת הכישורים שלך באינטרנט. אז למה שתצטרך או בכלל תרצה השכלה מסורתית או רשמית במכללה?

אך למרות כל זה, בית הספר אינו בזבוז זמן למי שרוצה הכשרה ספציפית לקריירה בתחום הפיננסים, רפואה או משפטים.

זה מספיק?

מה שאנחנו אומרים הוא שעבור הרבה אנשים, זה לא מספק שיש להם את הכישורים שהם צריכים כדי להרוויח כסף או לבנות את החיים שהם היו רוצים. רוב הזמן, השכלה יכולה לצבור יותר חוב מכרטיס האשראי שלך ובתמורה נותנת לך פיסת נייר שאין לה משמעות.

רוב הבוגרים עוזבים עם תואר מהודר אבל מתקשים למצוא עבודה כי השוק תחרותי ורווי ברוב התחומים ואין להם שום ניסיון אמיתי. זו המגיפה של הדור שלנו.

אנשים רעבים לידע. הם רוצים מידע. הבעיה כאן היא שהמידע הזה עוסק כולו ב”איך אני משיג עבודה?” ולא “איך אני הופך ליזם?”

המציאות היא שמלמדים אותנו להרוויח את הכסף שלנו, לחסוך אותו ולשמור עליו בקפדנות קיצונית או, כמה שאפשר. עם הלך הרוח הזה, במוקדם או במאוחר, ייגמר לך הכסף. זה לא חופש. זה בדיוק ההפך.

ללמוד על כסף

מה שאנחנו צריכים כדי להתחיל ללמד את הדורות הצעירים שלנו ואפילו את עצמנו, לא משנה מי אתה, זה שאתה צריך ללמוד איך להרוויח יותר כסף, איך להגדיל את ההכנסה שלך, איך ליצור מספר מקורות הכנסה, איך למכור, איך להילחם על מקומך בשוק וכן הלאה. עלינו להתחיל ללמד שיעורים בהתפתחות עצמית, להשקיע בעצמנו ובכישורים שלנו, להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמנו, ליצור שפע, להרגיש ביטחון ולסגל לעצמנו הלך רוח נכון לצמיחה כדי להתקדם ולשגשג בחיים. עלינו להסיר את הנוחות מהמשוואה ולאמץ את הפחדים שלנו מהלא נודע. לפתוח את עצמנו לאפשרויות שיש לחיים להציע.

תחשוב טוב – האם השכלה פורמלית מתאימה לך. זה יכול להתאים לך, השאלה היא – מה אתה רוצה כקריירה. השורה התחתונה היא שאם אתה לא ממצה את מלוא הפוטנציאל שלך כל יום, אתה מקלקל כבר עכשיו.

אנשי חזון, הוגי דעות גדולים, יוצרים, אנשים שרוצים לבנות חיים שהם ואחרים לא ישכחו לעולם, אלה שרוצים הכנסה פסיבית והכפלת הכנסה, אלה שרוצים חיים שרק מעטים משיגים, אנשים שמוכנים להקריב כדי להגשים, את אותם אנשים, בית הספר כנראה יעצור, או לפחות יעכב.

אתה לא רוצה להילחץ לגבי הכספים שלך, העבודה שלך, אם תהיה לך עבודה למחרת או לא, או אם אתה יכול לשמור על הבית הנוכחי שלך, אתה ממש לא רוצה לשים את עצמך במצב שבו אתה לא יכול ליהנות מהחיים שלך.

המציאות היא שאתה יכול להיות אדם טוב יותר כאשר אתה לא מוחזק כל הזמן על ידי המצב הכלכלי שלך או מתוסכל מהשותף שלך בגלל כסף או מרגיש כמו קורבן בנסיבות הקיימות.

אז האם בית הספר באמת שווה את זה?

התשובה היא לא, אם אתה רוצה לחיות חיים של חופש. הבחירה בידיים שלך. תחליט איזה חיים אתה רוצה ופשוט לך על זה, תתאמץ בשביל זה. אתה לבד, וכנראה שרק אתה יכול לקבוע מה באמת הכי טוב בשבילך.

ברוכים הבאים לפלטפורמה – חדש