הצומת שבו חלק פונים להצלחה וחלק לכישלון

האם חשבת פעם מה יקרה אם תמיר את החלומות שלך לתוכניות ואת התוכניות שלך לפעילויות שיובילו להשגת המטרות שלך?

התקדמות

אם יש לך רצון כן להתקדמות, אז אתה תאלץ למצוא כל אמצעי אפשרי ליישם את כל מה שאתה יודע ומרגיש. עליך למצוא דרכים להפגין מבחוץ את כל הערך שיש לך מבפנים. אחרת, הערכים שלך ישארו לא מוערכים והכישרון שלך לא יתוגמל.

כישלון או הצלחה

השאלה מדוע אנשים מסוימים נכשלים ואחרים מצליחים יכולה להיות מביכה. לפעמים זה אפילו נראה לא הוגן. כולנו מכירים אנשים בעלי השכלה טובה, גישה נכונה ורצון כן לעשות משהו עם עצמם ולהצליח. הם הורים טובים, עובדים ישרים וחברים נאמנים. אולם למרות הידע, הרגשות והרצונות שלהם, הם ממשיכים לנהל חיים של ייאוש שקט. הם צריכים לקבל כל כך הרבה יותר ממה שיש להם, אבל נראה שהם מקבלים כל כך מעט.

ולעומתם, יש כאלה שתמיד נראה שהם מצליחים בכל מה שהם עושים, אבל עושים למען הצלחתם כל כך מעט. אין להם השכלה. יש להם גישה גרועה לגבי עצמם וכלפי אנשים אחרים, ולעיתים קרובות הם לא ישרים ולא אתים. נראה שהדבר היחיד שהם חולקים במשותף עם אלה שמקבלים כל כך מעט אבל עושים כל כך הרבה, הוא רצון כן להתקדם. למרות חוסר המידות הטובות, הידע וההערכה שלהם, נראה שאנשים אלה יוצאים כשידם תמיד על העליונה.

אז למה נראה שלכמה אנשים טובים יש כל כך מעט בעוד שללא ישרים נראה שיש כל כך הרבה? אם הרצון שלנו להצליח חזק כמו שלהם, ואם יש לנו את הסגולות הנוספות של אלגנטיות ותחכום רגשי, מדוע לא כולנו מצליחים יותר מהם?

התשובה שבהחלט עשויה להתקבל היא שאנחנו לא עובדים בהשגת המטרות שלנו, והם כן. אנחנו לא מביאים את כל מה שאנחנו לשוק. הם כן. אנחנו לא נשארים ערים עד מאוחר בלילה ומפתחים תוכניות חדשות להגשמת החלומות שלנו ועובדים קשה יום אחרי יום כדי להפוך את החלומות האלה למציאות. הם כן. אנחנו לא לומדים כל מה שאנחנו יכולים על התעשייה שלנו ועל התחום שלנו. הם כן. אנחנו לא עושים כל מאמץ על מנת להגיע אל אותם מקורות השפעה נכונים, להתרועע עם אותם אנשים שיכולים לעזור לנו להשיג את המטרות שלנו. הם כן. בזמן שאנחנו חולמים על הבטחת העתיד, הם עושים משהו בנידון. נכון, אולי הם עושים את הדברים בצורה לא נכונה, אבל הם עושים זאת בעקביות ובעוצמה וברמת מחויבות שתבייש רבים מאיתנו.

הרוע תמיד ממהר למלא את החלל שנוצר מהיעדר הטוב. הדבר היחיד הדרוש לניצחון הרוע הוא שאנשים טובים לא יעשו כלום, ולמרבה הצער, זה מה שיותר מדי אנשים טובים בוחרים לעשות. היעדר פעילות אינטנסיבית וממושמעת היא שמאפשרת לרוע לפרוח ולאנשים טובים לנבול. אם החיים לא נראים הוגנים לפעמים, אין לנו את מי להאשים בכך, מלבד את עצמנו.

איך נראית הצלחה?

תארו לעצמכם כמה העולם שלנו היה שונה אם נתחייב עכשיו להוציא אל הפועל את כל מה שאנחנו כרגע, היכן שאנחנו נמצאים כעת, ובעזרת כל היכולות שיש לנו כרגע. מה אם כולנו ניתן 100% לעבודות שלנו, למשפחות ולקהילות שלנו?

מה אם, החל מעכשיו, נתחיל לקרוא את כל הספרים הרלוונטים ולהתחבר לאנשים שיש להם רעיונות מעוררים? מה אם, החל מעכשיו, נמיר את החלומות שלנו לתוכניות ואת התוכניות שלנו לפעילויות שיובילו להשגת המטרות שלנו? 

איזה חיים נוכל לחלוק אז עם משפחותינו – חיים מלאים באתגרים, התרגשויות והישגים. ואיזו ירושה נוכל להשאיר לדור הבא – עושר של מידות טובות, יושרה וחומר שבעזרתם ניתן לבנות עולם חדש, והכל כי היה לנו מספיק אכפת לעשות משהו בחיינו ולהפעיל את הכישורים והכישרונות שלנו. להראות את עצמנו לעולם בגאווה.

ברוכים הבאים לפלטפורמה – חדש