עשרת הדברות לתודעת שפע

חג מתן תורה – עשרת הדברות שלנו לתודעת שפע

חג השבועות מוכר, בין היתר, כחג מתן תורה, כחג הביכורים וכחג הקציר.

ננצל את החגיגיות הזו כדי לברך אתכם, להעניק לכם קצת חומר טוב למחשבה וגם כדי לספר ממש בתמצית על האתר החדש שלנו – שהוא הטנא שלנו אליכם, אם עדיין לא הספקתם “לטעום” ממנו.                        

אולי נתחיל מהטנא הזה, ונספר שהוא כולל מכל טוּב הארץ, או לפחות מכל הטוב שיש לנו להציע. הוא כולל מרכז ידע משודרג – מאמרים, פודקאסטים, קישורים שונים; הוא כולל מילון מונחים; והוא כולל את הספרים ואת המדריכים השונים שחיברנו – בראשם מדריך הדגל שלנו “המדריך למשכורת הנוספת”.

ואולי מעל כל אלה, האתר כולל כמובן את כל הזדמנויות ההשקעה שלנו! כל ההזדמנויות שאנחנו מאתרים עבורנו ועבורכם, דרך “שחקני אלפא” ותיקים, מנוסים ומקצוענים. ההזדמנויות האלה מונגשות באתר החדש בצורה הרבה יותר ידידותית ונוחה, כנסי ההשקעות ממשיכים להיות משודרים גם בלייב וגם בהקלטות, ובקיצור – אמרנו כל טוּב, אז כל הטוב הזה הרבה יותר נגיש ומסודר ומדויק.

אנחנו מאמינים שהאתר, כפי שהוא היום, מאפשר לכולם למצוא את הכיוונים המתאימים להם בעולם ההשקעות האלטרנטיביות, כמו שאנחנו מבינים אותו ומציעים להבין אותו.

אתם מוזמנים להתרשם וגם לשתף אותנו בהתרשמות שלכם – אם יש משהו שהייתם רוצים לקבל שכרגע לא נמצא באתר, ספרו לנו. נשמח לשפר ולהשתפר!

אז אמרנו חג מתן תורה. החג שבו, לפי המסורת, בני ישראל קיבלו את עשרת הדיברות. כמובן שאין לנו יומרות להחליף את המסורת או את משה או את הר סיני, אבל כן נשמח להציע, ברוח החג (וברוח הספר “האיש העשיר ביותר בבבל”), עשרה עקרונות שמנחים אותנו בחיינו – עשרת הדברות של תודעת שפע.

  1. רצון והכרה – להעז לרצות יותר, להכיר בעושר כעוצמה בת השגה.
  2. תודעה ומעשה – להבין שהשניים הולכים יחדיו. תמיד. התובנה לא שווה הרבה בלי ההתנסות, והתנסות נטולת חזון לא תביא להגשמה.  
  3. תוכנית עבודה – לסמן יעדים, להגדיר לוחות זמנים ומשימות, להשקיע מאמץ, להפגין נחישות ובעיקר להתמיד. “מזל” הוא תוצר בעיקר של כל אלה, ופחות של כוח עליון, כמו שנדמה לנו.
  4. חיסכון – להגדיר מסגרת תקציבית ברורה, צריכה פחוּתה מהכנסה, שכוללת גם “תשלום לעצמנו” שיופנה להשקעה.
  5. הגדלת ההון – להשקיע השקעות חוזרות חכמות, זהירות, מבוססות עצות מומחים.
  6. ידע ולמידה – להבין ש”חוכמת הזהב” שווה לא פחות מהזהב עצמו; יש להשקיע זמן, לשאוב ידע ממומחים, לשכלל מיומנויות, להתפתח.
  7. מִשנה זהירות – להגן על הממון ועל אפיקי הגדלתו.
  8. ליהנות מהדרך – לחסוך ולהגדיל את ההון באופן שלא יפגע בהנאות החיים; להקפיד על חדוות עשייה ולהכיר בחשיבות התהליך מאחר שעושר נצבר לאורך זמן.
  9. נדיבות – הרחבת הלב הולכת יד ביד עם הרחבת הדעת ועם הרחבת הכיס; השפע הוא מעגל ההולך ומתרחב, זמין לכל דורש.
  10. ערנות – לחדד את החושים ולהקדיש תשומת לב להזדמנויות שנקרות בדרך…

ולסיום, נאחל לכולכם שתזכו ממש בקרוב גם לקצור את התשואות של ההשקעות שהשקעתם, וגם ליהנות מפירות הביכורים שלהן. וגם ליהנות מהחיים בכלל ומהשפע שהם מזמנים.

חג שמח!

ברוכים הבאים לפלטפורמה – חדש