טוני רובינס – שלושת המרכיבים ליצירת אסטרטגיה ולפריצת דרך

התמצית של עמית והגר – יש מתכון לפריצות דרך: תבחרו בסיפור הנכון שאתם מספרים לעצמכם, תחברו לו אסטרטגיית הוצאה לפועל והתמקדו בחשיבה ורגשות תומכים.

לכולנו יש איזשהו תחום בחיינו שאנו רוצים לשנות ומכל סיבה שהיא פשוט לא הצלחנו לפרוץ את הדרך. בפודקאסט הבא טוני עובר על שלושת המרכיבים ליצירת פריצת דרך, אסטרטגיה, סיפור ומצב.

מה עושה את ההבדל באיכות חייהם של אנשים, למה אנשים מסוימים נכשלים ואחרים מצליחים. מה הופך אנשים מסוימים לפופולריים, מה גורם להם להצליח?

 1. סיפור.
  בהתחלה אפשר לחשוב שהזוכים הם פשוט ברי מזל, הם נולדו לזה. עם זאת, בבדיקה מעמיקה יותר, האנשים שהצליחו לא קיבלו בהכרח הכל. אם נסתכל על אלו שנולדו להצלחה, לרוב הם שאננים.
  האנשים שמצליחים הם אלה שרעבים. הם רוצים יותר, הם רוצים את מה שאין להם. רוב האנשים מדברים על המקום שבו הם נמצאים היום למרות הצרות שהם נאלצו להתמודד איתן. אם נסתכל על אדם שנולד למצב פחות אידיאלי, היינו מיד מניחים שהילד הזה, האדם הזה נועד להיכשל. כל סיפור שמסופר על המצב שלנו, עלינו להיות מודעים לכך שזה רק סיפור. אל תתנו לסיפור הזה להגביל אתכם. האשמת מישהו אחר לעולם לא תביא להצלחה או למזור למצב שלנו. אם אנו מוצאים את עצמנו במצב שמגביל אותנו, עלינו לספר לעצמנו סיפור אחר.כולנו נכשלים, לכולנו יש סיפור, לכולנו יש סיבה למה אנחנו כמו שאנחנו. אנחנו יוצרים את הסיפורים האלה כדי להגן על עצמנו, זה המנגנון של המוח שלנו אבל זה גם יכול להיות לכלוא אותנו. אז אנחנו צריכים לספר לעצמנו סיפור, סיפור אחר של הצלחה. כולנו נכשלים ולכולנו יש סיבה טובה מדוע נכשלנו. הסיבה העיקרית שאנחנו אומרים לעצמנו שנכשלנו היא שאין לנו את המשאבים, אבל משאבים הם לא הבעיה האמיתית, חוסר תושייה הוא הבעיה האמיתית. אנחנו צריכים לשלוט ברגשות שלנו כדי ליצור משאבים ולפתח את התושייה שלנו. המשאב האולטימטיבי הוא תושייה. להיות כנים ולמצוא את האמת יעזור לנו להצליח.כדי לגרום לאנשים לנווט את עצמם מחדש ולפרוץ דרך, עלינו לשנות את הסיפור שלנו וליצור תושייה.
 2. אסטרטגיה.
  לא משנה כמה מוטיבציה ותשוקה עשויה להיות לנו, אם יש לנו את האסטרטגיה הלא נכונה, אנחנו כנראה נכשל. אז שלב ראשון בפריצת הדרך הוא אסטרטגיה. קיום אסטרטגיה הוא כלי להשיג תוצאה ספציפית בכל פעם. אסטרטגיה היא כלי נהדר, אבל אסטרטגיה היא לא הכל. להרבה אנשים יש אסטרטגיה והיא עשויה להיות חסינת תקלות אבל הם עדיין נכשלים. לעשות את הדבר הנכון בזמן הנכון הוא חיוני. להיות תלמיד שתמיד לומד – ולהיות מודע לסביבתך הם דברים קריטים. יכולה להיות לנו אסטרטגיה מצוינת אבל יישום שלה בזמן הלא נכון יוביל לכישלון.הסיפורים שאנו מספרים לעצמנו הם הצעד הבא לפריצת הדרך.  אבל הסיפורים שאנו מספרים לעצמנו גם הורגים את הרעב שלנו, הורגים את הדחף שלנו. אם הסיפור שלנו לעולם לא ישתנה אז לא משנה מה עוד נספר לעצמנו, לא נשתנה. אנחנו צריכים לספר לעצמנו סיפור של הצלחה, לשנות את הסיפור, לשנות את החיים שלך.
 3. מצב.
  המפתח השלישי, האלמנט השלישי הוא המצב הנכון. מצבו של אדם קובע כיצד הוא חושב ומרגיש. אם אנחנו במצב מצוין אז אנחנו יכולים למקסם. לשים את עצמנו בסביבה הנכונה ולהקיף את עצמנו ברצון טוב לשנות את מצבנו. האסטרטגיה היא נהדרת והיא בעלת ערך, אבל אם אנחנו לא יכולים ליישם אותה היא חסרת ערך.ההחלטות שלנו קובעות את הגורל. זה לא משנה באיזו עונה אנחנו נמצאים, אנחנו צריכים לקבל החלטות. אם אנחנו יכולים לשנות את המיקוד שלנו אנחנו יכולים לעצב את חיינו כמו שאנחנו רוצים, הבעיה היא לבחור במה להתמקד. המוח שלנו נוטה להתמקד במה שמטלטל ואם לא נשתלט על המיקוד שלנו העולם יעשה את זה בשבילך. יש כותרות בחיינו – התמקדות בדברים שאנחנו לא יכולים לשלוט בהם תוביל לדיכאון וכישלון, אנחנו צריכים להתמקד בדברים שאנחנו יכולים להשפיע עליהם, שאנחנו יכולים לשלוט בהם. שנית אנחנו צריכים להתמקד בחיובי ולא בשלילי. על ידי בחירה להתמקד בטוב ולא ברע נוכל להצליח. לבסוף, הבחירה להתמקד בעתיד, בהווה או בעבר משפיעה על האושר שלנו. התמקדות בעבר תוביל לכישלון; זה כבר לא בשליטתנו. אנחנו צריכים לקבל החלטות במה אנחנו מתמקדים, ועל ידי התמקדות בדברים הנכונים אנחנו יכולים לשנות את הסיפור שלנו, לשנות את האסטרטגיה שלנו ולשנות את מצבנו.ברגע שאנחנו מרוכזים במשהו אנחנו צריכים לתת לו משמעות, האם זה אתגר, או מתנה, האם זה הסוף או ההתחלה. מה המצב שלנו? אנחנו צריכים למצוא משמעות במה שאנחנו עושים והמשמעות שאנחנו נותנים למה שאנחנו עושים משנה את הכל. מציאת משמעות מעצימה למצב שלנו היא שתגרום לנו להצליח.ההחלטה השלישית היא ההחלטה מה לעשות. מקבלים את ההחלטה, ומתמידים בה. ההחלטות שלנו לגבי מה לעשות מעוצבות על ידי הרגשות שאנו מרגישים והרגשות שאנו חשים נקבעות על פי המשמעות שאנו נותנים לסיטואציה.

לסיכום

בנה אסטרטגייה, ספר לעצמך את הסיפור הנכון ושנה את מצבך. קבל החלטות במה אתה מתמקד, איזו משמעות אנו נותנים לדברים שאנו עושים. לבסוף, קבל את ההחלטה מה לעשות ולעשות זאת. ברגע שנוכל לשנות את הדברים האלה נוכל לפרוץ את השגרה שלנו וליצור שינוי אמיתי.

ברוכים הבאים לפלטפורמה – חדש