יזמות פיננסית

“יזמות פיננסית”: לא רק כדורגל – סיפורו של השחקן הספרדי אנדרס אנייסטה

פרק 7
כחלק ממסע הלמידה שלנו, אנחנו מחפשים באופן תמידי מקורות השראה שיצמיחו אותנו עוד, לגובה ולרוחב. הסדרה הזו היא אחד הביטויים של החיפוש הזה, ושל (חלק מ)התוצאות שלו. נציג כאן בתמצית סיפורים של אנשים מעוררי השראה, יזמים ויזמיות שהצליחו במסע האישי שלהם, שהביאו ערך לעולם ושבמקביל גם נעשו אנשים עשירים מאוד. כמשקיעים וכיזמים – אלה אנשים וסיפורים שמאוד מעניינים אותנו. מקווים שגם אתם תמצאו בהם עניין וערך.

מה הקשר?

אנדרס אינייסטה, הקשר האגדי של ברצלונה ושל נבחרת ספרד, הוא לא רק שם דבר במגרש הכדורגל, אלא גם כזה שהפגין חוכמה יוצאת דופן בעולם הפיננסים וההשקעות.

הצטרפו אלינו להיכרות עם הדמות המיוחדת הזו, אדם שבנה קריירת כדורגל מפוארת, אבל גם קידם מספר מיזמים מוצלחים (ומכניסים) בתחומים אחרים.

החיים על המגרש

אינייסטה, שנולד בשנת 1984 בספרד, הצטרף לאקדמיית הנוער היוקרתית של ברצלונה, לה מאסיה, כבר בגיל 12. כישוריו יוצאי הדופן והמוטיבציה הגבוהה שלו הפכו אותו במהירות לשחקן בולט.

בגיל 18 הצטרף לקבוצה הבוגרת של המועדון הנערץ, והפך לחלק בלתי נפרד מ”דור הזהב” של ברצלונה. לאורך השנים היה עוגן מרכזי בהישגים הגדולים של הקבוצה, ויכולות המשחק המצוינות שלו זיכו גם אותו, באופן אישי, בתארים רבים.

במקביל, גם ברמה העולמית קצר הצלחות רבות, כשחקן מפתח – שאף זכה לכינוי “האדריכל” – בנבחרת ספרד. ניצחון הנבחרת במונדיאל 2010 הוא למעשה במידה רבה הצלחה שלו, כמי שכבש את שער הניצחון במשחק מותח ומתמשך נגד נבחרת הולנד.

חוכמה פיננסית

מעבר לקריירת הכדורגל שלו, אינייסטה גילה לאורך השנים עניין בולט בפיננסים ובהשקעות. תוך מינוף המותג האישי-מקצועי שיצר וההכנסות השוטפות שלו, הוא קידם מגוון מהלכים יזמיים במגוון תחומים.

בעולם הספורט “המיידי” או הקרוב לליבו, הוא הקים סוכנות לתמיכה בספורטאים, בקידום ובייצוג שלהם, השיק קו אופנה משלו ועסק גם בייצור תוכן דוקומנטרי מעורר השראה.

בתחום הטכנולוגי, אנייסטה תרגם את התעניינותו בתעשייה להשקעות בסטארט-אפים ובמיזמי חדשנות. כך למשל, השקיע באפליקציית Cabify – שירות הסעות ספרדי, שהציב תחרות רצינית מקבילו, UBER.

תחום אחר הוא עולם משולב: תרבות האירוח ותרבות היין. אינייסטה הוא השותף המייסד של העסק המשפחתי – Bodega Iniesta, אתר נופש שהוא גם יקב יוקרתי, הממוקם בעיר הולדתו שבספרד (Fuentealbilla). האתר מציע למבקרים ולשוהים בו חווית תיירות-יין סוחפת, המשלבת את מורשת היין העשירה של האזור עם אירוח ברמה גבוהה, כפי שחזה אינייסטה. פרויקט זה מדגים, בין היתר, את מחויבותו לקידום התיירות המקומית וליצירת חוויות ייחודיות לאורחים.

האתר הוא, כאמור, גם יקב לכל דבר ועניין. הוא ממוקם בלב אזור היין לה מנצ’ה בספרד, ומייצר מגוון רחב של יינות באיכות גבוהה, מזנים שונים. אינייסטה משתתף באופן פעיל בתהליכי ייצור היין, מעורב ומפקח על המתרחש בכרמים ותורם לצמיחת המותג ולהצלחתו. גם כאן ניכר עניינו בשימור המורשת התרבותית של מולדתו ובקידום הכלכלה הספרדית.

פילנתרופיה

צלע שלישית של העיסוקים שלו, לצד הכדורגל והיזמות העסקית, היא מאמציו הפילנתרופיים. הוא הקים קרן על שמו, המתמקדת בשיפור חייהם של ילדים ותמיכה באוכלוסיות חלשות. הקרן פועלת לקידום חינוך, בריאות ושילוב חברתי, ומשקפת את רצונו של אינייסטה להשפיע לטובה לא רק במגרשי הכדורגל…

לסיום

סיפורו של אנדרס אינייסטה, שכפי שראינו, משתרע הרבה מעבר לקריירת הכדורגל המפוארת שלו. זה סיפור של הצלחה רב-ממדית. סיפור שמדגים כיצד אדם אחד יכול להיות הרבה יותר מדבר אחד, הרבה יותר מ”איש מקצוע” אחד. קוראים לזה היום “סלשריות”, ובעיננו זה קשור קשר הדוק לנושא שאנחנו מדברים עליו לא מעט – נושא הערך.

מודעות עצמית לכישורים שלנו וליכולות שלנו, עבודה קשה והשקעה בשכלול שלהם, השקעות כספיות נכונות המתובלות באומץ לעשות – כל אלה הם החומרים שמהם בנויה הצלחה. גם פיננסית.

בהצלחה!

ברוכים הבאים לפלטפורמה – חדש