עמית והגר השקעות

להתפטר או לא להתפטר?

המחשבה על יזם עלולה להעלות בראשנו את תדמיתו של מישהו שסיכן הכל רק כדי להמשיך לממש את התשוקה שלו. אין לו תוכנית גיבוי, והוא כולו מושקע בדבר עד הצוואר.
אך האמת היא שמדובר במחשבה מאוד חד צדדית. נכון שהאמת העגומה היא ש-9 מתוך 10 סטארטאפים כנראה ייכשלו. אלו חדשות ״טובות״ עבור אלה מאיתנו שחווים התקף חרדה כאשר הם חושבים שעליהם לעזוב את העבודה היומיומית שלהם בכדי להפוך את החלום שלהם למציאות.

הישארו בעבודה שלכם

אל תמהרו לעזוב את העבודה שלכם. מלכתחילה, זה נותן לנו זמן לחשוב על דרכים להרוויח ועל כיצד עלינו לגשת לעסק שלנו בצורה מחושבת. כל עוד לא נעזוב את עבודתנו בצורה מיידית, לא נרגיש את הלחץ לעגל פינות, וגם אם לא נרוויח מיד, עדיין נוכל לשמור על המים זורמים. הידיעה שהחשבונות ישולמו מדי חודש, מסירה לחץ רב ממיזמים חדשים ומאפשרת לנו ליהנות מתהליך פתיחת העסק שלנו, במקום להרגיש נואש להצליח.

כשאנחנו לא עוזבים את עבודתנו היום, יש לנו יותר גישה למשאבים. הון הוא חשוב במיוחד אם אנחנו מאתחלים את העסק שלנו בעצמנו. עבודה יומית מעניקה לנו את ההזדמנות להיכשל, ותחושת החופש הזו היא מרחב מבורך ליצירתיות.

נצלו את העובדה שיש לכם עבודה

מכיוון שראינו את היתרונות של לא לעזוב את העבודה שלנו, אנחנו צריכים לנצל את הזמן הזה כדי להצמיח את העסק שלנו. לפני שאנו עוזבים את עבודתנו היומיומית, עלינו להבטיח שהבטחנו הון מסיום, שיתן לנו את האוויר להתחיל משהו חדש.
עלינו לנצל את המשאבים הקיימים, שנוכל לצאת לדרך ולתעדף התקדמות. אנחנו עדיין צריכים לנקוט בפעולה נחרצת ולשים את כל החלקים במקום הנכון – להצלחה עתידית.

אז מתי בכל זאת והאם בכלל להתפטר מהעבודה?

עכשיו כשאנחנו יודעים את הסיבות לא לעזוב את העבודה היומיומית שלנו,
הגיע הזמן להסתכל על הצד השני.

איך נדע מתי לעזוב את העבודה היומיומית שלנו? למרבה הצער, אין תשובה קלה לשאלה זו שכן כל יזם והעסק שלו הם ייחודיים. ברגע שיש לנו תוכנית עסקית, אמצעי מימון ודרך להתבלט מול המתחרים שלנו, אנחנו בדרך. רק תוודאו שאתם לא נותנים לזמן האידיאלי הזה לחמוק מכיוון שאתם מפחדים מדי לעשות קפיצת מדרגה של אמונה.

כתוצאה מכך, שמירה על עבודות ההווה שלנו עד שנהיה חיוביים בתזרים המזומנים, היא לא רק ההחלטה הבטוחה ביותר, אלא ללא ספק ההחלטה החכמה ביותר שאנו יכולים לקבל. יש לנו את הזמן והמשאבים לא רק לאמת ולעמת את העסק שלנו, אלא גם להפוך אותו לחברה בת קיימא שתצמח באופן אורגני ולאורך זמן. זה מאפשר לנו לחיות את חיינו כפי שאנו רוצים. נוכל לעמוד בהוצאות האישיות והעסקיות שלנו. כתוצאה מכך, נוכל לבנות מפת דרכים מהמקום בו אנו נמצאים – אל המקום בו אנו רוצים להיות.
המחיר יהיה כמובן בשעות עבודה רבות מאוד. כל שעות העבודה ה”רגילות” שלנו במקום העבודה והשעות לפני ואחרי העבודה הרגילה בהן נפתח כל העת את העסק האחר שלנו, זה שאנחנו כמהים ורוצים להצמיח. כך תיהיה תקופה לא קצרה של התעסקות בשני עולמות. העולם “השוטף” והעולם הנבנה כדי להיות מספיק חזק להחליף ביום מן הימים את העולם ה”שוטף”.

ברוכים הבאים לפלטפורמה – חדש