מילה נשית על יום היזמות הנשית

מילה נשית על יום היזמות הנשית

היום, 19 בנובמבר, הוא “יום היזמות הנשית” (Women’s Entrepreneurship Day).

מדובר ביום של מודעות, יום שמעלה על נס מידי שנה, מאז שנת 2014, ב-19 בכל נובמבר, את פועלן של יזמיות בעולם. לפני שנה כתבנו על היום הזה ועל המייסדת שלו, מוזמנים לקרוא כאן.

אוקי, ומה עכשיו?

אז ברשותכן וברשותכם, כמה מילים על יזמות ועל יזמות נשית בשבילי, ואז מילה על המציאות הנוכחית.

היזמות הראשית שלי, שלנו, היא יזמות זוגית.

עמית ואני יצאנו לדרך שלנו לפני כעשור. עם מיסוד הקשר שאלנו את עצמנו שאלות קשות על החיים ועל החלומות שלנו, והגענו למסקנה שהזמן, שהוא המשאב היקר ביותר בחיים של כולנו, לא באמת נמצא ברשותנו, אלא נמצא ברשות מקום העבודה שלנו.

בדרך ארוכה של למידה והתנסויות הצלחנו לנתק את הקשר שבין זמן לבין כסף.

הגשמת החלום של “עצמאות כלכלית” היא למעשה הגשמת חלום של “החופש לבחור”: לבחור מה לעשות, מתי לעשות וכמה לעשות. ובתכל’ס – בעיקר לעשות!

ואנחנו באמת בעשייה בלתי פוסקת בשנים האחרונות; עשייה שהתכלית שלה כפולה: גם להמשיך ולהגדיל כל הזמן את ההון העצמי שלנו, וגם להרחיב ולשתף בידע ובניסיון הפיננסי שצברנו – לקדם את האוריינות הפיננסית בישראל. 

ואיך כל זה קשור לנשים? ליזמות נשית?  

אז מבחינתי קידום החופש הפיננסי הוא הדרך שלי – ושל כל אישה שאני פוגשת – למימוש עצמי ולמצוינות; חופש פיננסי מאפשר מימוש עצמי ומצוינות. 

בעולם שבו שוויון ההזדמנויות בין המינים עדיין לא מתקיים, אני מאמינה שכולנו, גברים ונשים כאחד, צריכים לשאוף לדרגת החופש הפיננסי הגבוהה ביותר שקיימת, כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה והצמיחה.

ולדרגת החופש הגבוהה הזו אני שואפת – גם באופן אישי וגם בעסק הזוגי של עמית ושלי ובעבודה היזמית שלנו.

והיום…

במציאות הקשה שכולנו חווים, אני – כיזמית-שותפה – מנסה פשוט להמשיך. 

אני מנסה להמשיך לחשוב, להמשיך לעשות, להמשיך ליצור.

זה קשה מאוד, אבל חלק מאותה דרך יזמות שבחרתי ללכת בה יחד עם עמית זו בדיוק ההתמדה וההתעקשות האלה, שנדרשות מאיתנו היום יותר מתמיד.

אני רוצה להקדיש את העשייה שלי השבוע לנשים הישראליות באשר הן – שכירות ועצמאיות, באזרחות ובמילואים, אימהות ורווקות, ילדות, נערות ובוגרות…

כולן, כולנו, עברנו ועוברות משבר גדול מאוד – נפשי,  מקצועי, לאומי… כולנו רוצות להתעורר מהסיוט הזה. ואולי הדרך היא פשוט… הדרך עצמה. לפעול, ליזום, לשתף. 

מאחלת לנו ימים של שקט, שיביא לרעש של עבודה ויזמות מבורכות, ומזמינה אתכן לשתף אותי – בצרכים שלכן, ביזמות שלכן, בעשייה שלכן.

הגר.

ברוכים הבאים לפלטפורמה – חדש