מכירים את המונח ״כסף אחרון״?

מה זה בכלל?

זה מונח שבא להסביר לנו ולסביבה שלנו שסכום כסף המצוי ברשותנו הוא ההון האחרון שנשאר לנו ועל כן ברוב המקרים זה כסף ״שלא נעיז לגעת בו״!

אנחנו לא אוהבים את המונח הזה, אנחנו לא מאמינים בו ואנחנו יודעים שהוא מהווה גורם מגביל וכובל.

מי שלא שם לב לעולם בו אנחנו חיים, אז כנראה לא ראה שאין בעולם שום חוסר בדבר הזה שנקרא כסף. הבנקים המרכזיים בכל מדינות העולם פשוט מדפיסים כסף בלי הפסקה גם על חשבון חובות והתחייבויות עתידיות שאף אחד לא באמת יודע מי יפרע אותם.

בישראל לבדה יש לפי פירסומים מהשבוע האחרון כטריליון (אלף מיליארדים) ש״ח השוכבים להם בחשבונות הבנק של אזרחי המדינה.
הכסף הזה ״מנמנם״ בתנאים שמגלמים הפסד שוטף ורצוף מדיי יום.
רק כדי להמחיש את גודל ההפסד – הכספים שוכבים להם באדישות בתנאי ריבית של 0.1% לשנה. בהנחה שהאינפלציה תעלה רק ב-1.1% בשנת 2019 זה מגלם הפסד של 10 מיליארד שקל מהכסף הזה. יכול להיות?
כן 1% מטריליון זה 10 מיליארד שקל שלא רק שלא מעשירים אותנו יותר אלא עושים אותנו עניים יותר.

המידע על הר השקלים שישן לו בחשבונות הבנק של כולנו הוא בסך הכל עוד הסבר למה המונח ״כסף אחרון״ הוא מונח תודעתי ולא אמת כלכלית.

תקרת זכוכית

״כסף אחרון״ הוא הלך רוח בצורת אמונה וגישה למציאות שמסייע לרבים מאיתנו להתקבע תחת תקרות זכוכית מדומות.

כמו שאין באמת מעלינו ״תקרת זכוכית״ ואנחנו לא חיים ״בכלוב זהב״ ואנחנו לא באמת ״עכברים במירוץ״ כי כל אלה הם דימויים שעוזרים לנו לתת לעצמנו הסברים למה המציאות שלנו נראית כמו שהיא נראית ואולי לא כמו שאנחנו רוצים אותה ומדמיינים אותה.

הלכי הרוח האלה הם קרובי משפחה של ״כסף אחרון״. כולם בני חמולה גדולה, הידועה יותר בכינויה ״חמולת איזור הנוחות״.
כל מי שמחשבותיו ושאיפותיו נעצרות פעם אחרי פעם בחומות של ״קשה, אי אפשר, מסובך, מורכב, חסר סיכוי, רצוף פחדים…״, הופך להיות בן משפחת המחשבות של איזור הנוחות.

איזור הנוחות שכל אחד מגדיר לעצמו הוא בעיננו הרבה יותר מסוכן מנוח. אי אפשר ב-2019 להישאר קפואים במקום אישי-התפתחותי באותה נקודה זמן ממושך. רכבות החיים יוצאות כל הזמן רחוק יותר ומהר יותר.
הנוחות העוטפת אותנו באיזור הנוחות היא סוג של סם שעוצר אותנו לחפש, לשאול ולהתפתח.

כשמנערים הרגלים של איזור הנוחות אז יש זמן ורצון לפעול ולהתקדם. בזיקה לתפיסה התודעתית של ״כסף אחרון״ וחשיבה על משמעות המונח הזה, מי שנמצא בגדילה והתפתחות יידע להתעלם ממונח כובל זה ולהיות מספיק יצירתי לדאוג לעצמו לאיתור מקורות כספיים אחרים, נוספים, חלופיים.

כסף ראשון

אז אם אתם באמת פועלים ורוצים לנוע לעבר יעדים וחלומות יקרים שלכם, אז אנחנו מבטיחים לכם, שתדעו למצוא ״כספים נוספים״ לכך ולא תתקעו עם ה״כסף האחרון״.

ככה לפחות אנחנו עושים כשאנחנו זקוקים להון נוסף למכונת החלומות שלנו. אנחנו תמיד מוצאים מאיפה להביא אותו. אצלנו כסף נוסף הוא ״כסף ראשון….״

רוצים לשאול אותנו שאלות?
מוזמנים לדבר איתנו!

ברוכים הבאים לפלטפורמה – חדש