סגלו לעצמכם הרגלים בריאים

המוטיבציה הטובה ביותר היא לשמור על רמת אנרגיה מסוימת

לשמור על מידה של לחץ, על אותה תחושת דחיפות והישגיות. לטפס לגבהים גבוהים עוד יותר, ולכבוש. כשאנחנו משיגים, אנחנו, זה מניע אותנו לעשות עוד יותר בכדי לטפס גבוה יותר. התגמול שלנו על כל העבודה הקשה שלנו הוא הצלחה, וההצלחה נובעת מעבודה קשה, המחזור הזה הוא מה שיכול להניע אותנו לרמות גבוהות יותר של הישגים, של צמיחה. המחזור הזה ידוע בתור חיזוק חיובי, עשה משהו טוב – תקצור את הפרס, וזה מרגיש כל כך טוב, אז אנחנו פשוט עושים את זה שוב.

זה כלי ששימש אותנו עוד בילדותנו, אנחנו עושים משהו טוב ומקבלים פרס. זה מלמד אותנו שעשייה של משהו בצורה טובה = תגמול.
גם באילוף כלבים השיטה הקלאסית פועלת על פי אותו עיקרון בדיוק – המאלף מבקש מהכלב לדוגמא, לשבת, ברגע שהכלב ביצע את הפעולה הנכונה, הוא מתוגמל בליטוף, בחטיף או בחיזוק חיובי כלשהו.

זהו חיזוק חיובי: למידה שיש תגמולים על עשיית משהו טוב, משהו שווה, משהו בעל ערך. ככל שהערך גדול יותר, כך התגמול גדול יותר. ככל שתצליח יותר, כך התגמול שלך טוב יותר. תלוש השכר גדול יותר, בית טוב יותר, חופש כלכלי – הכל מערכת תגמולים.
חיזוק חיובי בונה הרגלים טובים.

עלינו לזהות את ההרגלים הטובים שלנו, אלו שמובילים לתוצאות, ולשמר אותם

להפוך את הניסיונות המוצלחים שלנו להרגלים בריאים.
ההצלחה שלנו מאשרת שההרגלים האלה טובים. ההצלחה שלנו אומרת לנו שאנחנו צריכים להמשיך לעשות את מה שאנחנו עושים. על ידי סקירת ההרגלים המובילים להצלחה, אנו מחזקים אותם. אנו מאשרים בתודעתנו שזה טוב ומשמרים את זה במוחנו לשימוש מאוחר יותר.
כאשר אנו בוחנים את ההרגלים שלנו, כאשר אנו עוברים עליהם, אנו לעיתים גם מבינים שמה שאנו עושים אינו פרודוקטיבי ובעצם מרחיק אותנו מהמטרות שלנו.

עלינו להבחין בין הרגלים רעים וטובים, עלינו להיות כנים עם עצמנו ולהבין שמה שאנו עושים תורם לנו בצורה הגדולה יותר, כך נוכל להשיג תוצאות. על ידי שמירה על ההרגלים הטובים שלנו וחיזוקם בכדי להגיע לתוצאות טובות יותר ויותר.

חיזוק חיובי יוצר אצלנו את האנרגיה לקראת הישגים נוספים

חיזוק חיובי נותן לנו את הדחף לעשות יותר, לא רק להמשיך לעשות מה שנכון, אלא לעשות יותר ממה שנכון. הידיעה שמה שאנחנו עושים משתלם, יוצרת בנו יותר אנרגיה להמשיך.
כשאנחנו לא נותנים את הכל, כשאנחנו לא לגמרי מונעים מהמקומות הנכונים, אנחנו מרגישים מדוכדכים, אנחנו מדוכאים. אנחנו יודעים עמוק בפנים שאנחנו משלים את עצמנו ושאנחנו לא משקיעים 100% בהשגת תוצאות. אנחנו עלולים לומר לעצמנו שזה לא משנה, שמה שאנחנו עושים לא משנה, שאף אחד לא ישים לב אם לא ניתן את הכל. אבל עלינו לזכור שזה כן משנה. זה יהיה משנה. זה חשוב לנו.
קשה להישאר ממוקדים ונלהבים כשאנחנו לא משקיעים הכל, כשאנחנו לא מונעים באמת לעבר המטרות שלנו.

כשאנחנו נחים כדי לחדש את האנרגיות שלנו, זה שונה בהרבה ממנוחה כדי להימנע מהיום. כשאנחנו מתרגשים מהחיים, כשאנחנו מתרגשים ממה שתכננו להשיג להיום, זה מדהים איך אנחנו מתעוררים מאושרים, מרוכזים ורעננים.
הצלחה מתדלקת שאפתנות, הצלחה נותנת לנו אנרגיה. ההצלחות שלנו סוללות את הדרך להצלחות נוספות. כאשר אנו משיגים הצלחה אחת, אנו נרגשים לקראת ההצלחה הבאה… ועוד אחת… ועוד אחת.
די מהר, הרגלים שהיו נראים כל כך רחוקים מאיתנו, הופכים לחלק בלתי נפרד מחיינו.

ברוכים הבאים לפלטפורמה – חדש