סיפורה של משקיעה – מדורית לדוריס

מתניעה

דורית יצאה לדרך ההשקעות לפני כשלוש שנים. ביקשנו ממנה לתאר לנו את החוויה שלה. התמקדנו לא רק ב”ניצוץ” שהתחיל את הכול, אלא בדרך של הדרך; הדרך שעברה מאז היציאה לדרך, שהיא למעשה החיבור שבין תודעה למעשה.

דוריס של 2023 היא לא דורית של 2019. כשהיא מתארת את נקודת ההתחלה שלה, היא מדברת באופן הומוריסטי על “הקְבצת העבדים”. היא מתארת איזו התפכחות או הבנה גדולה ש”נפלה” עליה בסוף 2019, כשנחשפה לתודעת השפע – היא הבינה שהיא יכולה להיות חלק מ”הקְבצת העשירים”.

הדרך מ”הקבצת העבדים” ל”הקבצת העשירים” מורכבת משני ערוצים ראשיים: תודעה ומציאות, הלכה ומעשה. אלה שני ערוצים שלובים, מחוברים טוב-טוב זה לזה. דוריס – עובדת סוציאלית, רווקה ללא ילדים, המתגוררת בקיבוץ בצפון הארץ – מצויה כבר הרבה זמן בערוץ התודעתי העשיר. מה לגבי ערוץ המציאות? – ובכן, היא בדרך אליו. 

מתחילה ללכת

היא מספרת על היציאה שלה לדרך כשהיא “עטופה”. היא הרגישה שקיבלה מאיתנו את הדבר שהייתה זקוקה לו – ביטחון. מורה נבוכים שמספר על המבוכה שלו-עצמו, שמסביר למה זו דרך שכדאי ללכת בה, מה מומלץ ללמוד, מהם המהלכים שכדאי לנקוט, כמה כסף צריך להכניס למנגנון כדי להשיג את המטרות הרצויות. מבחינתה, היא הלכה אל הלא-נודע, אבל עם מישהו שמחזיק לה את היד ושמחדד את הראייה (“בעולם הידע היום יש הכול ואין כלום. זיקקתם לי את הדברים”).

אז היא הלכה בדרך שסללה לעצמה. לצד הלמידה האינטנסיבית (כולל גיבוש יומן תובנות ומילון מונחים מקצועי אישי), היא עשתה מהלכים שאת חלקם לא האמינה שתעשה – מכרה דירה שהייתה ברשותה, השקיעה, איתרה מקורות כספיים נוספים, השקיעה, עשתה טעויות, למדה מטעויות, השקיעה…  

היא התאהבה בדרך, בעשייה, ביצירתיות שנובעת ממנה וברגשות החיוביים שכל זה הצמיח בקרבה – ביטחון עצמי, שמחה, התרגשות, תקווה. השילוב שבין ההרגשה הטובה הזו לבין העיסוק בהשקעות ובעולם הכלכלי בכלל הביא אותה לעוד התפתחות, הפעם במישור המקצועי. היא אזרה אומץ לחתור לדברים שהיא באמת רוצה לעשות, לחתור להגשמת חלומות, או כדבריה – “לעצור ולחשוב באמת על מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדולה”. 

מתפתחת ומפתחת

באתנחתא המקצועית שלקחה לעצמה היא גילתה את אפיק הייעוץ לכלכלת המשפחה – גם בזה היא התאהבה, והניחה את היסודות לקריירה חדשה לגמרי. היא מספרת בהתלהבות גדולה על השלבים הראשונים של פתיחת העסק שלה, על התוכניות, על הטוויסטים שהיא חושבת להכניס בעלילה הפרטית שלה, על האופן שבו היא מתכננת לשלב את כל אהבותיה ולהביא אותן לידי ביטוי בגיבוש מוצר חדש, מעניין, מועיל ומלא הומור… אנחנו, נדבקנו בהתלהבות שלה ומחכים בהתרגשות לצפות במופע החדש של חייה. שווה לחכות! 

ומה קורה עם ההשקעות בינתיים? איך היא אומרת? “אני על פסי הרכבת”. הכסף עובד בשבילה, המטרות ברורות לה (כמה ומתי).  ברור לה גם שייתכנו סטיות והפתעות ושינויי לו”ז, אבל היא לא חוששת, היא ממשיכה לפעול בהתאם לתוכנית העבודה ששרטטה לעצמה, מחפשת כל הזמן דרכים לגייס כסף שתוכל לנתב להזדמנויות השקעה ולהגדלת ההון העצמי, והכי חשוב – היא מרגישה שלמה ועושה כל מה שביכולתה כדי להמשיך לגדול ולהתפתח. לדבריה, “לא הכול בידיים שלי, אבל מה שתלוי בי – אני מקדמת ומדייקת!”.

לסיכום היא אומרת, שבניגוד לעבר, היא מגדירה את עצמה היום כאדם מאושר. היא מרגישה בת מזל על “הקפיצה המחשבתית” שעשתה, על הכוח שהיה לה לחבר בין אייטם של אנשים זרים לגמרי ברשתות החברתיות, לבין רסיס של מחשבה שלילית, של אי-שביעות רצון – חיבור שהיא הצליחה להפוך למסע של למידה ושל שינוי מסלול החיים שלה, לכיוון החיובי ביותר שיכלה לדמיין לעצמה. ולמה רק בעבר? גם במבט קדימה היא ממשיכה לדמיין מסלולים חיוביים! היא רואה את עצמה ממשיכה לצמוח ולהתפתח – גם מקצועית וגם פיננסית – תוך שהיא “הולכת בחדווה על פסי הרכבת”.  

ולסיכום אנחנו נגיד, שדוריס היא דוגמה מופלאה ל”השקעות ב-360 מעלות” – למידה, כסף, ערך עצמי. היא משקיעה במלוא מובן המילה ואנחנו מאושרים ללוות אותה ולראות מהצד את הדרך המעניינת שהיא הולכת בה. אומנם היום יש גוגל מפס וווייז, אבל אם נחזור ליסודות – אנחנו מרגישים שרק ציידנו אותה במפה, והיא ידעה להשתמש במצפן הפנימי שלה, ולהתחיל ללכת.

ברוכים הבאים לפלטפורמה – חדש