עמית והגר – התייעצויות ללא הגבלה: איך ולמה בחינם?

המאמר הזה נועד לפזר עננים. זה חלק מההתנהלות שלנו – שקיפות וחשיפת הקלפים. רבים שואלים אותנו – ומי שלא שואל כנראה מהרהר בינו לבין עצמו, או בינו לבין סביבתו – מה יוצא לנו מכל השיחות, והזמינוּת, והוואטסאפים… למה אנחנו עושים את זה בחינם? איפה הכסף?!

אז הנה אנחנו כאן כדי לענות בגילוי לב.

מה זה “בחינם”?

נתחיל מתשובה בשאלה. מה זה “בחינם”? האם “תמורה” היא במונחי כסף בלבד? או שהיא יודעת גם ללבוש צורות אחרות? ברור שיש לה צורות אחרות. אבל כאן גם אפשר לחדד עוד יותר את השאלה ולמעשה לשאול מדוע אנחנו לא גובים תשלום עבור השיחה איתנו ועבור הליווי לאורך התהליך?

על השאלה הזו קל יותר לענות. ויש לתשובה שלוש זוויות, או שלושה רכיבים.

ניסיון כחסרי ניסיון

ראשית, נזכיר, כמו שאנחנו תמיד מזכירים, שכשאנחנו יצאנו לדרך שלנו לרווחה הכלכלית, בינואר 2014, הרגשנו שאנחנו בתוך אוקיינוס – של ידע, של הזדמנויות, אבל גם של סיכונים. זה היה מסקרן, מרתק, מרגש ומפחיד בו זמנית. ולא היה מי שיסביר ובוודאי שלא היה מי שילווה; לא היה לנו מורה נבוכים, אז יצרנו את מורה הנבוכים שלנו – השקענו המון שעות בלמידה, בתאוריה ואחר כך גם בהתנסויות. והחלטנו, כבר בשלב די מוקדם של הדרך הזו, שנעביר את הידע שלנו הלאה (ואז גם לא שיערנו שהטפטוף ייהפך למבול…). מאז ולאורך השנים האחרונות אנחנו דבקים בהחלטה הזו. 

אז זו הסיבה הראשונה לחלוקת הידע – הניסיון שלנו כחסרי ידע בתחילת הדרך והרצון לאפשר למי שיוצא לאותה הדרך הליכה ידידותית יותר…

לתת זה לקבל

הסיבה השנייה היא פשוט חשיבות הנתינה. במסגרת יצירת בסיס הידע שלנו, האזנו ללא מעט מצליחנים ברמה בינלאומית – כולם מדברים על חשיבותה של הנתינה, על הערך האינסופי שלה, על הערך של לתת יותר ממה שמקבלים. האמירה הזו יכולה להישמע מצד אחד בנאלית, ומצד שני לא הגיונית בעליל (כי אם אני נותן משהו, למה לא משלמים לי?!). 

הניסיון שלנו הראה שזה מהלך משתלם מאוד. משתלם לא במובן של הכסף שזורם לחשבון הבנק שלנו, אלא במובן של מה שהדבר הזה עושה לנפש. באמת שקשה להסביר במילים – המילים הרבות, החמות והטובות, של זוגות ויחידים שעזרנו להם לאורך השנים, יכולות אולי להעביר טעימה מהתחושה… אלה אנשים שהצלחנו לגרום להם לחשוב קצת אחרת על כסף ולנקוט פעולות – גם אם קטנטנות – שיקרבו אותם לרווחה הכלכלית. אלה אנשים שראו אנשים כמוהם – אנחנו אנשים בדיוק כמוהם, כמוכם, אבל פשוט אנשים שרצו, ושהחליטו, ושגם יצאו לדרך והגיעו לאותה רווחה כלכלית. 

אנחנו ההוכחה שאפשר. והתחושה של להראות את זה לאחרים ולגרום להם להפוך רצון לפעולה היא אחד הדברים המתגמלים ביותר בעולם. אנחנו ממליצים בחום על נתינה מהסוג הזה, רציפה ומתמשכת ובעלת ערך רב מאוד. אנחנו בחרנו, בין היתר, לשמר ולהרחיב את הנתינה הזו ולהפיץ את “הבשורה” באמצעות בניית קהילה. קהילה חזקה, שלא מושתתת על דמי מנוי, אלא על ערך. זה המודל שלנו. 

מתוגמלים

והסיבה השלישית לאי-גביית התשלום עבור השיחות והליווי נוגעת ישירות לכסף, להכנסה. כן, אנחנו לא מתביישים להגיד שהמנגנון שלנו כולל גם מודל עסקי שבקצה שלו יש גם הכנסה. לב ליבה של העשייה שלנו הוא חיבור אנשים להזדמנויות השקעה – חיבור של אותם אנשים שמגיעים אלינו כדי לדבר ולשמוע איך הגענו לרווחה הכלכלית, להזדמנויות שאיתרנו לאורך הדרך. כאמור, אנחנו לא גובים שקל על השיחות וההתייעצויות, שאף אינן מוגבלות בזמן, באיכות ובכמות. 

אם האנשים האלה יחליטו לבסוף להשקיע ב”הזדמנויות” – שאלה הן החברות שאנחנו משקיעים איתן – אנחנו נתוגמל על ידי אותן חברות. זה מודל מקובל מאוד של “חבר מביא חבר”, ולדעתנו הוא מגלם מצב של WIN-WIN עבור כלל המעורבים: המשקיעים (שמקבלים ערך ואפיקי השקעה להצמיח את כספם), החברות/”שחקני האלפא” (שמגדילים את מעגל הלקוחות) ואנחנו (שיוצרים הכנסה מערך – הכנסה שמוזרמת למנגנון של מודל הרפת שלנו).

זו האמת שלנו, זה המודל שלנו. 

מוזמנים!

בהצלחה!

ברוכים הבאים לפלטפורמה – חדש