רוברט קיוסאקי – משחזר את תחילת הקריירה שלו וכל מה שהוא יודע על כסף

התמצית של עמית והגר – בחיים אדם צריך למצוא מורה אמיתי ולא מורה מזויף, כזה שלא מתנהג הפוך ממה שהוא מטיף.

רוברט קיוסאקי בראיון ל-London Real, משחזר את תחילת הקריירה שלו ומלמד את השיעורים החשובים שלמד על ידי “האבא עשיר” שהיה חבר של אבא שלו שלימד אותו את כל מה שהוא יודע על כסף, חשיבה והיותו עשיר.

כילד רוברט שאל את אביו העני, מדוע לא מלמדים אותנו על כסף בבית הספר?

“הממשלה לא מאפשרת את זה”.

אבל המטרה של עבודה היא להרוויח כסף, אז אנחנו צריכים ללמוד על כסף

אז רוברט מושיט יד לאביו של חברו שהוא יזם, ומבקש ממנו ללמד אותו על כסף. הוא אמר בתנאי אחד, אתה עובד בחינם. ברגע שאתה לוקח משכורת אתה הופך לעובד.

כדי ללמוד על כסף, האב העשיר היה משחק מונופול עם רוברט. ארבעה בתים ירוקים ומלון אדום אחד הם אחת הדרכים הטובות ביותר להרוויח כסף. שיהיו כמה בתים ומלון. זה בדיוק מה שהאבא העשיר עשה: הוא קנה כמה בתים ונכסים ואז נתן להיאט להקים מלון בשטח. שם רוברט למד על כסף.

חיוביות זה לא הכל, היכולת להסתכל על אירועים שליליים ולהיות מאושר היא ללמוד מהי היא חשיבה עשירה. העניים מלמדים את העניים איך להישאר עניים ומעמד הביניים מלמד את מעמד הביניים להישאר כפי שהוא. למרות שאולי יש להם כסף, הם לא מרוצים מהעבודה שלהם. אנשים אלה מעולם לא למדו ידע עסקי אמיתי כמו חשבונאות, חוב ומיסים; אף אחד לא מלמד את זה בבית הספר. האבא העשיר מעולם לא למד להיות עשיר בבית הספר; הוא למד את זה ממנהלי החשבונות שלו ומרואי החשבון שלו. בחיים אדם צריך למצוא מורה אמיתי ולא מורה מזויף, כזה שלא מתנהג הפוך ממה שהוא מטיף.

להיות עני זו מנטליות

אתה הופך למה שאתה אומר, אם אתה אומר שאתה לא יכול אז אתה לא תוכל.

שאל במקום זאת איך אני יכול לעשות את זה? מה יידרש כדי שאעשה את זה?

אדם צריך לשנות את המנטליות שלו, בשנייה שאתה אומר – “אני לא יכול”, המוח מיד לוקח את זה כאופציה. כדי להיות עשיר אתה צריך לחשוב כמו עשיר.

ברוכים הבאים לפלטפורמה – חדש