שאיפה היא תשוקה

עבור אנשים רבים, שאפתנות היא סוג של תעלומה. המילון אומר ששאפתנות היא “שאיפה להבחנה, כוח או תהילה”. אבל מה זה באמת אומר? 

השתוקקות

אם כך, שאפתנות היא הלהט הזה שאנו מרגישים שאנחנו רוצים מאוד להצליח במשהו, לקבל הכרה. ילדים משתוקקים למסיבות יום הולדת. הם מצפים להיות במרכז תשומת הלב, לקבל מתנות רבות, לאכול יותר מדי.

לצורך העניין, אני מניח שגם מבוגרים להוטים במידה מסוימת לימי הולדת. אנחנו יכולים להיות להוטים לראות משחק כדור, להוטים לראות את הילדים שלנו בחזרה הגנרלית לריקוד סוף השנה שלהם בבית הספר, להוטים לראות חבר ותיק, להוטים לראות. לקנות רכב חדש. להיות להוט נשמע כמו כיף גדול!

אבל האם שמעת פעם אנשים אומרים שהם “להוטים לחיות חיים טובים יותר”, “להוטים לקבל משפחה טובה יותר”, “להוטים להרוויח הרבה כסף”? כנראה שלא. וזו בעיה, כי כפי שאני רואה את זה, לחיות חיים טובים יותר, להחזיק משפחה טובה יותר ולהרוויח הרבה כסף – אלו דברים שדורשים תשוקה נלהבת.

יש לנו את היכולת המדהימה להשיג בדיוק את מה שאנחנו חייבים. אבל יש הבדל בין משאלות לרצונות. כולנו שמענו אנשים אומרים, “הלוואי ויכולתי להוריד חמישה קילו. אני רוצה להיות קצת יותר קליל.” כנראה גם אמרנו את זה בעצמנו בשלב כלשהו בחיינו. למרות שאולי היינו רוצים לנשום קצת יותר בקלות בבגדים שלנו, הרצון שלנו צריך להתמקד בעיקר בלהתאמן קצת יותר ולאכול קצת פחות. ה”הלוואי שיכולתי לרדת במשקל” צריך להפוך ל”יש לי את הרצון הנלהב לרדת במשקל”.

עמוד השדרה של רצון בוער לשינוי הוא משמעת

שאפתנות אמיתית היא תשוקה ממושמעת.

אני גם בטוח ששמעת אנשים מדברים על כך שהם רוצים שיהיה להם יותר כסף לשלם את החשבונות, לצאת לחופשה או סתם לשחרר קצת לחץ מהחיים שלהם. אבל לפני שאורח החיים שלהם יכול להשתנות, הרצונות שלהם צריכים להפוך לתשוקה אמיתית. אם הם באמת רוצים שינוי, הם לא היו מבלים את הערבים שלהם רק בצפייה בטלוויזיה ומייחלים שהם היו עושים משהו אחר.

עמוד השדרה של הרצון לשנות משהו הוא משמעת. שאפתנות אמיתית היא תשוקה ממושמעת, להוטה. זה החלק הקטן בתוכנו שאומר, “אם אני רוצה להיות מוכן לפגישה ההיא מחר, אני צריך לסיים להתכונן אליה היום.” “אם אני רוצה לוודא שאוכל לשלם עבור לימודיו באוניברסיטה של הילד שלי, אני צריך להתחיל לחסוך היום.” “אם אני רוצה חיים טובים יותר מחר, אני צריך להתחיל לעבוד על זה היום”.

שאפתנות היא מנטליות של דקה אחר דקה, היא המנוע היומיומי שלך

בכדי להגשים את השאיפות לחיי משפחה טובים יותר, מכונית חדשה יותר, בית גדול יותר או עתיד בטוח כלכלית… אתה צריך לחיות את זה בכל רגע. להשתוקק לזה באמת.

ברוכים הבאים לפלטפורמה – חדש