הכנסה נוספת – המדריך למשכורת הנוספת

המדריך של עמית והגר ליצירת משכורת נוספת

המדריך של עמית והגר למשכורת נוספת (1)_page-0001
  1. מבינים את הרקע – הקדמה

אנחנו מדברים הרבה על עצמאות כלכלית ואנחנו באמת מאמינים במושג הזה על אף היותו חמקמק ונתון לאין ספור פרשנויות. למדנו גם עם השנים, בעקבות אלפי אנשים שנועצו בנו וביקשו ללמוד מאיתנו "איך עושים את זה", שלרבים וטובים המונח "עצמאות כלכלית" מייצר תחושת אי-מסוגלות. 

כלומר, אנשים מבינים שאין כאן קסמים והתעשרות מהירה, מבינים שצריך להשקיע סכומי כסף נכבדים לתקופות לא מבוטלות כדי להגדיל את ההון העצמי ורק בשלב מאוחר יותר, בין חמש לעשר שנים מנקודת ההתחלה, רק אז הם יוכלו להגיע למדרגות הראשונות של "העצמאות הכלכלית". 

התהליך הזה מרפה את ידיהם של רבים והם מתקשים לדמיין את עצמם מגיעים ליעדים הפיננסים שהציבו לעצמם. הרבה פעמים "עצמאות כלכלית" נתפסת כ"ציפור בשמיים", שהיא כמובן גבוהה יותר מ"ציפור על העץ", שגם כדי לתפוס אותה צריך להשקיע מאמצים.

ואז נוצר מצב שהוא בעייתי לדעתנו: אנשים מבינים שהם צריכים לנקוט פעולות לחיזוק החוסן הכלכלי של משפחתם, אבל הציפור בשמיים... היא כל כך גבוהה שהם בכלל לא מרימים את המבט אליה ושבים לשגרת החיים, שעל פי רוב היא שיגרת ה"ג'אגלינג על החיים", שיגרה שבה הם מתעדפים כל הזמן את הרצונות שלהם לנוכח שמיכה תקציבית קצרה וצרכים ארוכים.

רוב האנשים שמדברים איתנו מתכנסים לממוצע של "משפחת BREAK EVEN", כלומר הם כל העת חיים סביב גובה המשכורות שלהם ומכאן נגזרת רמת חייהם. המסוכן במצב הזה הוא שאין להם מענה תקציבי ל"הפתעות" שמזמנים לנו החיים.

לכן, בפער הזה שבין המורכבות להגיע ל"עצמאות כלכלית" לבין "לא לעשות כלום כדי לשריין את המשפחה שלנו מבחינה פיננסית", אנחנו חושבים שנכון לדבר על המונח "משכורת נוספת" לתא המשפחתי. אם אתם זוג אז זו תהיה המשכורת השלישית ואם את/ה לא בזוגיות אז זו תהיה המשכורת השנייה.

הרציונאל הוא מאוד ברור: יוקר המחיה בישראל ואתגרי המאה ה-21 לא מותירים לנו ברירות ואנחנו חייבים לתת מענה טוב יותר לצרכים הכלכליים של כולנו. איך עושים את זה? שולחים את הכסף שלנו לעבוד. 

אם אנחנו עובדים קשה – אין שום סיבה שהכסף שלנו לא יעבוד קשה גם הוא. ויותר מזה, נרצה את הכסף שלנו מסייע לנו בחיי היום יום ולא רק בגיל 70, אחרי שחסכנו אותו 50 שנה לפנסיה. אנחנו חיים כאן ועכשיו. אנחנו מתמודדים עם יוקר מחיה כאן ועכשיו, אז לא נזניח תכנון פנסיוני ארוך-טווח, אבל כן נסיט כספים נוספים בהווה, שייצרו לנו את הדלתא התקציבית שתעזור לנו לצלוח טוב יותר את החיים. זו היא "המשכורת הנוספת" עליה נכתוב ונסביר במדריך זה.

ברוכים הבאים לפלטפורמה – חדש